Život

Často krát sa ľudia vzdávajú svojich snov pre tieto 4 obyčajné dôvody! Napravte to ešte dnes

Ak ste už unavení neustálym vzdáváním sa, tento článok je pre Vás to pravé orechové!

Vzdať sa niečoho je jednoduché. Každý to dokáže. Keď sa stretneme s výzvami, prvou voľbou je návrat do našej komfortnej zóny. Neznášame bolesť. Náš mozog je štruktúrovaný tak, že cíti odpor voči všetkým, dokonca aj tým najmenším zmenám. Chce sledovať rovnaké staré vzory, na ktoré je zvyknutý. Je pre neho ľahké nájsť každý spôsob, ako odolať zmenám, ktoré chceme predstaviť. Či už je to fajčenie, pitie, alkohol alebo čokoľvek iné. Každá zmena je ťažká a vyžaduje veľa úsilia, pretože náš najväčší nepriateľ je ten, ktorý vidíme v zrkadle. Áno, je to tak, my sami sme tým najväčším konkurentom.

Niekoľko sekúnd po tom, čo sa vzdáte, sa môžete cítiť dobre. Ale skôr alebo neskôr sa objaví bolesť, smútok, kumulatívne únava vyplývajúce z nedokončených úloh, podkopaná sebadôvera, nízke sebavedomie a opätovné sklamanie zo seba samého.

Ale skutočnosť, že teraz čítate tento článok, znamená, že o tom viete a chcete ešte bojovať o svoj sen. Chcete vidieť, ako sa Vaša túžba stáva skutočnosťou, ste už vyčerpaní tou stálou kapituláciou a hovoríte si, že je najvyšší čas sa dotknúť hviezd. Tak čo máte pre to robiť?

# 1 Čas
Neexistuje skratka k úspechu. Taktiež cesta k úspechu nie je priama a jednoduchá. A čím skôr to pochopíte, tým lepšie. Bude to trvať dlho. Budete sa musieť naučiť, čo to znamená tvrdá práca, odhodlanie, konzistencia, trpezlivosť, zlyhanie, chyby, učenie a opakované pokusy.

Bude to trvať týždne, mesiace, dokonca aj roky. Hovorí sa, že potrebujete 10 000 hodín praxe, aby ste sa stali expertom v určitej oblasti. Stále si myslíte, že máte čas, aby ste svoje sny stále odkladali? Z tohto čísla začne ubívat až vtedy, keď začnete na sna pracovať. Iba ak podnikáte kroky, ktoré Vás vedú k Vášmu vytýčenému cieľu, využívate Váš čas múdro.

# 2 Bolesť
Bolesť je perspektíva. Športovec vydrží vyčerpávajúce tréningy, pretože chce pripraviť svoje telo na maratón a jeho súčasná situácia stojí za obeť. Pamätajte si, že bez bolesti nie je výhry. Ak to nebolí, znamená to, že nedošlo k žiadnemu pokroku.

Keď chceme niečo mať, musíme tiež niečo dať, obetovať. Žiadna bolesť, žiadny zisk. Keď ste pripravení obetovať a cítiť bolesť, až potom dosiahnete požadovaných výsledkov, pretože bolesť je ako teplo, ktoré potrebujete na varenie. Môžete mať všetky ingrediencie, ktoré potrebujete, ale ak nemáte teplo na varenie, budete mať hlad.

# 3 Túžba
Túžba prevyšuje záujem. Stáva sa niečím, bez čoho nemôžete existovať, bez toho aby ste o tom chvíľu nepremýšľali. Keď máte dostatočne silný dôvod, vždy nájdete spôsob, ako to urobiť. Ak nemáte túžbu, je ľahké skončiť za päť minút, a to aj vtedy, keby bolo Vaším cieľom dvadsať. Bez túžby ste spokojní s Vašou pohodlnou zónou a nič Vás skrátka neženie za lepšími zajtrajšky.

Túžba je oheň, ktorý nás poháňa. Ten oheň, ktorý nás núti premýšľať a opakovať určité veci neustále dookola, aj keď už to nemôžeme robiť. Tam, kde existuje túžba, nie je žiadne zlyhanie. Tam, kde nie je túžba, nie je ani jasný cieľ.

# 4 Dôslednosť
S dôslednosťou môžete dosiahnuť čohokoľvek. Kľúčom je pokračovať v hľadaní, aj keď zatiaľ nevidíte žiadne výsledky. Ale vedzte, že pri každom pokuse sa priblížite k cieľu. Ale ak prestanete skúšať, zlyhanie prichádza takmer okamžite.

Naopak, ak ste dôslední a vytrvalí, bude tam Váš vytýčený cieľ vždy pre Vás. Je to len vo Vašich rukách, či sa k nemu dostanete. Nevzdávajte sa. Dajte do toho všetko, čo máte a zajtra to zopakujte. A ten ďalší deň. A budúci deň.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like