Zdravie

5 úžasných trikov, s ktorými budú vaše vlasy rásť rýchlejšie. Zabudnite na drahé prípravky z obchodu

Mesačne nám vlasy priemerne narastú o 1-2 cm, no nie vždy to je pravidlom pre mnohé ženy. Na príčine je niekoľko faktorov. Samozrejme, ak je príčinou zlého stavu vlasov genetika alebo vážne choroby, potom je už ťažké nejako vyriešiť bez intervencie trichlóga. V iných prípadoch krása vlasov závisí od vášho úsilia.

 

Systém starostlivosti o vlasy nie je len používanie rôznych prostriedkov, ale aj spôsob života. Pozrite sa napríklad na obyčajné ženy z Indie. Nemajú ani drahé masky a šampóny, ani toľko možnosť ísť do salónu, no ich vlasy sú husté a lesklé.

  1. Jedlo

To je prvá vec, ktorú je potrebné vyriešiť na získanie krásnych vlasov, pleti a nechtov, nehovoriac o zdraví vo všeobecnosti. Hlavným stavebným prvkom a urýchľovačom rastu vlasových buniek je bielkovina. Pridajte si do jedálnička ryby, mliečne a mäsové výrobky. Ideálne raňajky pre vás sú uvarené vajcia a cviklový šalát – super kombinácia.

Dbajte na mastné kyseliny Omega-3, 6 a 9, zeleninu, ovocie a bylinky, aby ste v sebe mali dostatok vitamínov.

 

  1. Meditácia a joga

Nie je nič škodlivejšie pre krásu ženy, ako trápenie a stres. Nervový šok môže viesť k rovnomernej plešatosti, nehovoriac o zhoršení kvality vlasov. Preto si musíte vyhradiť čas na meditáciu. Zahrňte do nej príjemnú hudbu, posaďte sa do lotosovej pozície a jednoducho odpočívajte od svojich myšlienok. Ak na to máte silu a ohybnosť, pokúste sa meditovať aj v iných pozíciách. V ideálnom prípade praktizujte jogu, ktorá je užitočná pre celkovú figúru, nervový systém a zdravie žien.

 

  1. Zastrihávanie končekov

Suché, vyčnievajúce končeky do všetkých smerov dokážu zničiť nejeden účes. Samozrejme, je niekedy je ťažké rozlúčiť sa s 10 cm, ale koniec koncov to urobíte, nielen pre svoje vlasy, ale aj pre pokoj na duši. Dokonca aj s najlepšou starostlivosťou sa budú končeky štiepiť  – je to normálne, pretože užitočné látky k ním neprídu v potrebnom množstve. Preto by ste mali každé 2-3 mesiace navštíviť kaderníctvo a nechať si zostrihnúť z končekov aspoň 1 cm. Samozrejme okrem toho používajte rôzne oleje a kondicionéry.

 

  1. Minimalizujte tepelnú úpravu vlasov

Neznamená to, že sa musíte hneď vzdať všetkých fénov a žehličiek na vlasy. Samozrejme, v chladnom období je lepšie, ak si vlasy vysušíte fénom, ako by ste mali prechladnúť. Ak je to možné, pri výbere žehličiek zvoľte titánový alebo keramický povrch s ionizačnou funkciou. Vždy používajte prípravky na ochranu pred teplom.

Čo sa týka fénu, je lepšie si zakúpiť typ s optimálnou teplotou sušenia, ktorá vaše vlasy nemôže spáliť, taktiež s ionizačnou funkciou. Poskytuje vlasom extra lesk, zabraňuje elektrizácii a nepoddajnosti.

 

  1. Sledujte svoje zdravie

Veľmi často vlasy nerastú, vypadávaju a štiepia sa v dôsledku hormonálnej nerovnováhy, gastrointestinálnych a pečeňových problémov. Takže ak spozorujete prudkú zmenu kvality vlasov, navštívte lekára. Možno je najprv potrebné napraviť funkciu orgánu a potom začať s obnovou vlasov.

 

Pravidelné masky, správne umývanie a česanie vlasov prinesie svoje ovocie. Ak chcete zmeniť farbu vlasov alebo účes, obráťte sa radšej na profesionálov. Áno, niekedy to nie je najlacnejšia záležitosť, ale ako sa hovorí: skúpy platí dvakrát.

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

zdroj:takprosto.cc

You Might Also Like