Zdravie

Mesiac pred infarktom sa vás bude snažiť telo varovať. Týchto 6 signálov nesmiete ignorovať

Vo svete sa počet úmrtí spôsobených infarktom stále zvyšuje. V poslednej dobe je hlavnou príčinou infarktov práve stres. Zdravý životný štýl, ktorý samozrejme zahŕňa aj menej stresu, je pre našu budúcnosť i vývoj srdcových príhod dôležitý. Avšak naše telo je veľmi šikovný “stroj ”, ktorý dokáže infarkt predvídať mesiac dopredu a dáva nám šesť jasných signálov o tom, že je niečo zle.

Slabosť

K jednému z najväčších príznakov patrí slabosť v tele. Začnete sa cítiť slabí, pretože sa vaše tepny začínajú zužovať, vedie to k menšiemu prietoku krvi a krvnému obehu, čo spôsobí oslabenie svalov. Ak týmto príznakom trpíte, mali by ste byť veľmi opatrní.

Závraty a studený pot

Sú ďalším znamením, že je niečo zle. Máte znížený prietok krvi v tele, a to sa prejaví aj na prietoku krvi do mozgu. Preto, aby telo správne fungovalo, potrebuje dostatočné množstvo krvi prúdiacej vaším telom. Tieto príznaky môžu napovedať to, že k infarktu nemáte naozaj ďaleko.

Tlak na hrudi

Čím väčší tlak alebo nepríjemný pocit na hrudi ucítite, tým bližšie infarkt je. Bolesť sa môže niekedy presunúť aj do ramien a chrbta.

Prechladnutie alebo chrípka

Mnoho ľudí, ktorých infarkt postihol, povedalo, že chvíľu predtým ochoreli nachladnutím alebo chrípkou. Váš organizmus je oslabený, preto ste viac náchylní k týmto ochoreniam.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt heart attack

únava

Môžete pokojne pospať celý deň a napriek tomu sa cítite unavení? Nemusí to znamenať vôbec nič, ale tiež to môže byť jedným z prvých príznakov infarktu. Je to spôsobené veľmi nízkym prietokom krvi k srdcu. Vaša tepna sa zúži a k vášmu srdcu sa dostáva len malé množstvo krvi, preto musí pracovať oveľa viac, než ako je zvyknuté a vy ste potom logicky viac unavení.

Dusenie

Je popisovaná ako pocit nedostatku vzduchu alebo veľmi namáhavého dýchania. Znovu to spôsobujú zúženej tepny, ktoré neprepustí toľko krvi do pľúc, koľko by potrebovali.

Aj napriek tomu, že niektorým z týchto príznakov trpíte, nemusí to výhradne znamenať, že infarkt dostanete. Môže to byť spôsobené aj iným ochorením. Najlepšou prevenciou proti infarktu je zdravá strava, pohyb a predovšetkým čo najmenej stresu.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt heart attack

You Might Also Like