Zaujímavosti, Život

Prečo Caesar Milan nikdy nekričí na svoje psy? Zistite, čo odporúča expert na psov!

Caesara Milana asi nemusíme nikomu predstavovať. Pochádza z Mexika a preslávil sa vďaka relácii „Zaklínač psov“. Nie všetci odborníci s jeho radami súhlasia, ale musíme uznať, že tento muž má neuveriteľný dar. V čom spočíva jeho metóda?

„Cvičenie, disciplína emócie“

Psy musia byť po celú dobu zaneprázdnení, aby nedostali každú chvíľu „dobrý nápad“ a neničili vám napríklad nábytok atď. Musia preto mať konkrétne ciele, ktoré formujú ich disciplínu a …

Musia za odmenu dostať lásku svojho majiteľa, keď sa správajú tak, ako to od nich očakáva. Psa najviac motivujú maškrty a pochvaly. Reč je o pozitívne orientovanej motivácii k disciplíne.

Caesar ale navrhuje aj tzv. Pozitívny trest.

Pozitívny trest nastane, keď psíkovi znechutíte nejakú činnosť. Napríklad keď neustále hryzie nohy od stola, postriekajte ich nepríjemne páchnucim sprejom, aby sa psík k nábytku už nepriblížil.

Existuje ale aj negatívny trest, ktorý spočíva v odobratie niečoho, na čom psíkovi záleží – napríklad misky s jedlom. Pokiaľ je pes nahnevaný a chová sa agresívne, jedlo mu majiteľ podá až vtedy, keď už bude pokojný.

Nakoniec Caesar uvádza negatívne zosilnenie. Napríklad ak váš pes neustále šteká na veveričky, vyhýbajte sa miestam, kde ich môžete stretnúť. Pozornosť psa pokojne nastavte na niečo iné a podporujte jeho pokojné správanie.

Ako vám ide starostlivosť o psa?

Zdieľajte tento článok!

 

You Might Also Like