Rady a nápady

Jar už prichádza! Osvedčené rady pre gazdinky, s ktorými sa každé Vaše okno bude lesknúť.

S príchodom jari chceme úplnú obnovu vo všetkých sférach života. Osobne je na mojom zozname úloh všeobecne upratovanie jednou z hlavných pozícií. Skôr sme nenávideli upratovanie okien a hlavne okenných rámov. Moje trápenie sa ale skončilo, keď mi mama ukázala, ako bez zbytočných problémov čistiť okná . Ponáhľam sa s Vami podeliť o efektívny hack života!

AKO ČISTIŤ OKNÁ

Okenné rámy sú skutočným zberačom prachu, ktorý počas zimy hromadí obrovské množstvo nečistôt. A všetko by bolo v poriadku, ale toto miesto nie je najpohodlnejšie a najťažšie dostupné. To isté však možno povedať o systéme posuvných dverí. Ako to všetko umyť, aby to bolo čisté?

Riešenie problému je v skutočnosti elementárne. Som si istá, že doma už máte všetko, čo potrebujete. A ak nie, potom môžete všetky komponenty ľahko kúpiť v bežnom obchode s potravinami. Navyše len za centy v porovnaní s drahými chemikáliami pre domácnosť. Niektoré plusy!

Na čistenie všetkých ťažko dostupných miest musíte použiť výrobok, ktorý ľahko rozpustí všetky nečistoty. Ale nepoškodí to samotný povrch okenných rámov alebo posuvných dverí. Bežná sóda bikarbóna v tandeme s peroxidom vodíka robí s touto úlohou vynikajúcu prácu .

Nebudú ma unavovať spievajúce ódy na tieto úžasné výrobky, pretože sa skutočne oplatia. A čo je najdôležitejšie, je to nielen ľahké, ale aj rýchle. Znečistený povrch zakryte tenkou vrstvou sódy bikarbóny. Potom prášok naplňte peroxidom, aby ste vytvorili kašu. Zmes nechajte odstáť asi 5 minút, potom len zotrite všetky nečistoty obrúskom alebo bavlnenou handrou. Voila!

Ak sa peroxid z nejakého dôvodu nenašiel doma, je možné ho nahradiť stolovým octom . Metóda funguje rovnako. Je pravda, že po odstránení nečistôt je najlepšie naliať do rámu trochu obyčajnej vody a všetko opäť dôkladne utrieť. Stáva sa, že sa v rohoch zanáša špina. Ľahko ju odstránite starou zubnou kefkou.

Malé triky

Viem, že existujú ženy v domácnosti, ktoré pred umývaním vysávajú všetky ťažko dostupné miesta. Zametajú tak všetok prach a zostáva zvyšky nečistôt pohodlným spôsobom odstrániť.

Napríklad okrem sódy a peroxidu môžete použiť roztok vody a amoniaku . Na 1 pohár vody budete potrebovať 1 polievkovú lyžičku amoniaku. Táto metóda pomôže nielen zbaviť sa nečistôt, ale aj vybieliť povrch, ak vekom matne.

Môžete tiež použiť bežné chemikálie pre domácnosť, ako je mydlo na riad alebo jemný čistiaci gél. Aj keď robia svoju prácu dobre, veľmi sa mi nepáči umývanie rámov s nimi. Je to len tým, že táto metóda trvá viac času, pretože nebudete môcť špinu okamžite odstrániť a budete musieť všetko ešte minimálne raz umyť.

Univerzálny čistič okien

Moderné ženy v domácnosti sú zvyknuté umývať okná špeciálnymi prostriedkami. Nie každý však rád neustále používa chemikálie pre domácnosť. Je skvelé, že ho môžete jednoducho vymeniť a výsledok bude ešte lepší!

Potrebujete iba 3 zložky: vodu, glycerín a amoniak . Zmiešajte 30 ml vody, 10 lyžičiek glycerínu a pár kvapiek amoniaku. Ďalej výslednú zmes navlhčite na papierovej utierke alebo mäkkej handre a potom ňou utrite sklo.

Tento ľudový liek obsahuje glycerín. Je to potrebné, aby sa na skle vytvoril najtenší pre oči neviditeľný film. To bude chrániť sklenený povrch pred nadmerným prachom , a vizuálne okná budú vyzerať omnoho lepšie.

Sme si istý, že tieto tipy prídu vhod a už nemusíte rozmýšľať, ako vyčistiť okná . Aj keď to nie je najpríjemnejšia činnosť, občas to stojí za to. Koniec koncov, prach, ktorý sa hromadí v okenných rámoch počas dlhej zimy, sa dostáva do našich bytov a znečisťuje už aj tak ťažký vzduch.

You Might Also Like