Chudnutie, Rady a nápady

Neopúšťajte posteľ pred tým, ako urobíte tieto jednoduché cviky. Pomôžu vášmu telu

Mnoho ľudí sa musí prebúdzať v skorých ranných hodinách. Na ranné cvičenie nemá nikto čas, pretože musíme prichystať nielen seba, ale aj zorganizovať zvyšok rodiny.

Stojí za to, aby ste si osvojili jednoduché cviky, pri ktorých ani nebudete musieť vyliezť z postele! Budete sa cítiť šťastnejšie, veselšie a plnší síl.

утренняя зарядка в постели

Takto si spríjemnite každé ráno!

  1. Strečing chrbtice

Zhlboka sa nadýchnite, natiahnite si ruky nad hlavu a priložte dlane k stene. Kolená musia byť rovné a päty vystreté. Buďte v tejto polohe 5 sekúnd. Vydýchnite a uvoľnite sa. Urobte si 3 opakovania a vaša chrbtica sa prebudí!

утренняя зарядка лежа в постели

  1. Rozcvička kĺbov

Ležte na chrbte, pokrčte svoju pravú nohu a ľavú nohu zohnite v kolene na pravú nohu. Urobte hlboký nádych po dobu 5 sekúnd. Vymeňte nohy. Toto cvičenie pomôže efektívne ponaťahovať vaše kĺby a dokonca posilníte aj zadok! Vykonajte 4-5 opakovaní na každej nohe.

упражнения в постели после пробуждения

  1. Kolená k hrudníku

Ľahnite si na chrbát a pritiahnite si kolená k hrudníku. Nechajte ich v tejto polohe po dobu 10 sekúnd. Urobte 5-6 opakovaní. Stimulujete svoje telo aj myseľ, čo je skvelý spôsob, ako začať deň!

упражнения лежа в постели

  1. Otočenie

Tento cvik podporuje krvný obeh a posilňuje chrbtové svaly. Ohnite kolená a obe nohy položte najskôr na pravú potom na ľavú stranu. Jednu ruku majte pridržanú na nohách, ako to je na obrázku. Lopatkami sa dotýkajte matraca . Buďte v tejto polohe 10 sekúnd a cvik vykonajte aj na opačnej strane. Urobte si 5-6 opakovaní a pocítite v sebe plno energie.

утренняя йога в постели

  1. Naklonenie dopredu

Sadnite si na posteľ a natiahnite nohy. Zhlboka sa nadýchnite a pri výdychu sa dotknite chodidiel. Opäť sa zhlboka nadýchnite, vydýchnite a dotknite sa chodidiel i niečo vyššie. Nezabudnite, že krk by ste nemali ťahať smerom dopredu. Urobte 10 opakovaní a uvoľnite telo. Tento cvik pripraví vašu chrbticu a jej svaly na pracovný deň. Je vhodné aj pre tých ľudí, ktorí trávia väčšinu dňa v sede.

упражнения для утреннего пробуждения

  1. Strečing chrbtových svalov

Posaďte sa na okraj postele a nohy položte na zem. Obe ruky a hlavu pritiahnite smerom k zemi. Uvoľnite a napočítajte do 5.

йога в постели утром

Vykonanie týchto cvikov vám nezaberie mnoho času a výsledok bude stáť za to. Cíťte sa lepšie a buďte pripravení na produktívny deň. Prečo si z toho neurobiť ranné pravidlo?

zdroj:takprosto.cc

You Might Also Like