Rady a nápady

Do sáčku naliala vodu a dala do nej pár centov. Tento trik používajú po celom svete

Leto je konečne tu. Vzduch je sladký ako rozkvitnuté kvety, tráva je zelená, ľudia sú veselí a šortky sú späť. Noto nie je jediné, čo sa na leto vrátilo. Život nám začali znepríjemňovať muchy. To je vec, ktorá ide ruka v ruke s teplým počasím. Bez tejto vychytávky si už neviem predstaviť život. A čo vy, odskúšate ju tiež?

Muchy sú nevyhnutnou súčasťou nášho podnebia a myslím si, že na rozdiel od iných krajín, môžeme byť ešte radi, že nás otravujú “len” muchy. Mnoho ľudí ich likviduje pomocou sprejov, práškov, lepiacich prúžkov a rôznych doma vyrobených receptov. Najlepšie asi urobíte, ak si na okná nainštalujete sieťky proti hmyzu. Čo ale ak sa nachádzate na grilovačke alebo na záhradke? Potom by vám mohol pomôcť tento jednoduchý trik. Potrebovať budete sáčok a pár centov.

Funguje to ako kúzlo. Je to jednoduchý a lacný spôsob, ako sa na celé leto zbaviť otravných múch. Stačí ak naplníte uzatvárateľný sáčok vodou a vhodíte do neho pár centov. Sáčok potom zaveste do blízkosti dverí alebo okien, poprípade tam, kde sa aktuálne zdržuje najviac ľudí. Slnečné lúče, ktoré budú na sáčok svietiť sa budú následne odrážať. To muchy odrádza a zmätie. Sáčky môžete zavesiť pokojne aj na stromy alebo na terasu.

Leto už nikdy nebude ako pred tým. Bude ešte o to lepšie. Môžete pokojne relaxovať a vychutnávať si obľúbené ovocie, nápoje, či ugrilované mäsko. Celkom dobrý nápad, čo poviete?

zdroj: higherperspectives.com

You Might Also Like