Zaujímavosti, Život

Novorodenca vytiahli von, ale on už umieral. Srdce psa je oveľa VÄČŠIE ako u človeka

A znovu pes zachránil novorodenca. Je to možné – nemecký ovčiak s menom Jade môže byť lepší ako človek? Jeho srdce lásky je väčšie, ako srdce matky, ktorá práve porodila dieťa. V opačnom prípade sa táto historka nedá vysvetliť.

Psia intuícia

Majiteľ úžasného ovčiaka, 68- ročný obyvateľ britského mesta Birmingham, Uildey Roger (Roger Wildau), nerozmýšľal nad ničím zlým, keď sa vybral na prechádzku so svojim psom. Záchranca sa volá Jade.

Toto povedal muž o onom dni: „Okolo tretej popoludní som šiel ako vždy s Jade na prechádzku. Ovčiak šiel spolu so mnou dovtedy, kým sme neprišli ku kroviu. Potom vbehol do krovia a hneď mi zmizla z očí, nestihol som na neho ani zakričať. Tak som sa vybral aj ja do krovia. Tam som našiel svojho psa pri nejakom vreci.“

Bol to šok

Prekvapený muž pokračuje vo svojom rozprávaní: „Keďže odmietol ísť so mnou, musel podísť bližšie, aby som sa pozrel, čo je také dôležité pre môjho psa.

Ako náhle som sa priblížil k vrecu, začalo sa tam niečo hýbať, myslel som si, že sú to mačiatka. Ale potom som zazrel malé rúčky a začul plač dieťaťa.“

Dieťa bolo ešte teplé

Majiteľ psa – Roger sa dotkol detskej ruky – vďaka Bohu, boli ešte teplé. Muž, vystrašený na smrť, spoliehajúc sa na starostlivosť ovčiaka, začal rýchlo hľadať pomoc. Z najbližšieho domu zavolal záchrannú službu a zase sa vrátil do parku k vrecu.

Muž si doteraz pamätá na ten deň a hovorí: „Nechcel som sa ničoho dotýkať, aby som nepoškodil dôležité dôkazy. Viete, nechcel som zasahovať do práce polície. Ale v telefóne mi povedali, že môžem vziať novorodenca do náručia a odniesť ho z parku.“

Po niekoľkých hodinách…

… na miesto prišli záchranári. Novonarodené dievčatko odviezli do nemocnice. Lekári zistili, že dieťa bolo na svete len niekoľko hodín.

Ešte trošku…

… dievčatko by neprežilo! Vďaka ti, Jade za to, že si múdrejší, ako človek.

Ďakujem za záchranu života malého človeka. Úprimne dúfame, že tvoj čin dôstojne ocenia.

Láska nepozná hraníc… alebo nie?

You Might Also Like