Život

Neviete si poradiť s dieťaťom, ktoré odmieta žiť v jednej domácnosti s Vašim priateľom? My Vám priblížime rady, ktoré Vám pomôžu.

Mnoho mužov sa neponáhľa do vzťahu so ženou,  ktorá už má deti. Verí sa, že sa tak deje z toho dôvodu, že muž jednoducho nechce ťahať dieťa niekoho iného (alebo ešte viac niekoľkých). Koniec koncov, musíte zabezpečiť takúto veľkú rodinu . Problém však často nie je ani tak o peniazoch, ako skôr o tom, ako nájsť s dieťaťom spoločný jazyk .

Dnes Vám budeme zdieľať príbeh muža, ktorý sám chce zlepšiť vzťahy s dcérou svojej milovanej ženy, ale nenájde pochopenie. Podarí sa mu nájsť východisko z tejto zložitej situácie?

AKO NÁJSŤ SPOLOČNÝ JAZYK S DIEŤAŤOM

„Vo veku 29 rokov vážne uvažujem o založení rodiny.“ Je tu dievča, s ktorým chcem vytvoriť práve túto rodinu, ale jej 10-ročná dcéra je proti. S týmto malým dievčatkom nenájdem spoločný jazyk. “

„Na druhý deň povedala, že ma už nechce vidieť v ich dome.“ Podľahol som emóciám a zbalil som si veci. Presťahoval som sa, aby som žil sám so sebou. Ale s Anyou stále chceme žiť spolu . Ako postupovať?“

„Chápem, že sa s dievčaťom musím rozprávať.“ Musím sa pokúsiť zmeniť jej pohľad. Anya to nedokáže. V armáde slúžim viac ako 10 rokov a od detskej psychológie mám čo najďalej. Len ťažko nájdem správny prístup. Ukazuje sa, že musím požiadať dieťa o povolenie žiť s matkou? “ – čuduje sa Denis.

Psychológovia pripúšťajú, že mnohým rodinám čelí tento problém. Dieťa jednoducho nechce zdieľať svoju matku s osobou, ktorú nepozná, ktorá mu je v skutočnosti cudzia. A v okamihu zmena tohto pohľadu nejakým čarovným slovom nebude fungovať.

Dieťaťu trvá určitý čas, kým dokáže zmenu prijať. Musí sa ubezpečiť, že dospelí sú pevní a rozhodní vo svojich zámeroch. Musí pochopiť, že zmeny, ktoré nastanú a budú prebiehať, zmenia všetko k lepšiemu, nie k horšiemu.

Preto by sa mal Denis správať dospelým spôsobom a nemal by odísť s vecami, len čo sa dozvie, že „niečo nie je v poriadku“. A je naozaj zlé, že rozhodnutia musia robiť nie dvaja dospelí, ale desaťročné dieťa.

To vyvoláva otázku: Sú Denis a Anna skutočne presvedčení, že chcú byť spolu? Možno by sa mali vrátiť k tejto chvíli znova a dobre si to premyslieť?

Musíte sa spolu porozprávať

Pokiaľ ide o dôverný rozhovor s dievčaťom, odborníci odporúčajú hovoriť o takýchto rozhodnutiach spoločne. Stojí za to venovať osobitnú pozornosť skúsenostiam dieťaťa, jeho sťažnostiam a obavám. Možno by ste sa mali spýtať, čo ju najviac trápi, čoho sa bojí. A pokúste sa tieto obavy rozptýliť.

Napriek tomu, že má iba 10 rokov, je toto dievča dosť dospelý človek a riadny člen rodiny. Preto stojí za to povedať jej o plánoch do budúcnosti, o tom, ako bude pokračovať život rodiny, ako sa budú všetci navzájom starať a podporovať.

Možno spočiatku bude dievča novopečeného „otca“ vnímať nepriateľsky. Ale je to celkom pochopiteľné, pretože túto osobu si nevybrala ona , ale jej matka. A tu treba s dieťaťom zaobchádzať s porozumením.

Silné spojenectvo je zložitá záležitosť, v ktorej bude musieť každý urobiť ústupky. Ale záleží na dospelých, či sa dieťa môže cítiť pohodlne a sebavedome, či bude cítiť starostlivosť a pozornosť k svojej osobe, či sa jeho život s novým človekom vedľa neho zlepší.

 

You Might Also Like