Zaujímavosti

Psy nikdy neumierajú. Oni proste spia v Tvojom srdci. Každý milovník zvierat by si to mal prečítať!

Strata psíka zabolí každého milovníka zvierat. Psy sú naši najvernejší priatelia, ktorý nás môžu nezištne milovať. Dúfame, že Vám alebo Vaším blízkym bude tento príbeh alebo slová nápomocné.  Tento príbeh bol napísaný Ernestom Montague. Ernest ho napísal po milovanej čierno-bielej pitbull Bolo, ktorý až do konca svojho života miloval prechádzky. Napriek tomu, že zastavoval každých 5 metrov, vždy ste mohli v jeho očiach uvidieť vôľu ísť ďalej.

„Niektorí z Vás, a to najmä tí, ktorí nedávno stratili psa v prospech“ smrti „, to možno nepochopia. Nechce sa mi to vysvetľovať, ale pretože tiež nebudem žiť večne, urobím to. Psy nikdy neumierajú. Nevedia, čo to znamená. Cítia sa unavení a veľmi starí, začína ich trápiť bolesť kostí, ale neumierajú. Keby umierali, nechceli by ísť zakaždým na prechádzku, a napriek tomu chcú, a to aj dlho potom, čo im ich staré kosti hovoria: „Nie, to nie je dobrý nápad. Na žiadnu prechádzku nepôjdeme. A oni zakaždým chcú na tú prechádzku ísť.

Aj v prípade, že by ich ich staré šľachy neudržali na nohách, rovnako pôjdu ďalej. Ba naopak, prechádzka s Vami je všetko, čo si môžu priať. Symfónia pachov, ktorá ich obklopuje, to je ich svet. Mačacie hovienka, pach iného psa, hnijúce mŕtvola iného vtáka, no a Ty. To sú chvíle, ktoré robia svet dokonalým a v takom svete neexistuje žiadne miesto na smrť. Problém spočíva v tom, že psy sú veľmi ospalí a v tom spočíva jadro veci. Nedozviete sa to na univerzitách, kde vykladajú o tom, čo sú to kvarky, gluóny a Keynesovej ekonómie. Majú toľko vedomostí a zabúdajú o tom, že psy neumierajú. Skutočná škoda. Psy majú toľko dobrých vlastností, ale to ľudia dokážu len hovoriť. Keď si myslíte, že Tvoj pes zomrel, on len zaspal v tvojom srdci.

Oni stále vrtia chvostom, a preto tvoje srdce to tak bolí a stále plače. Kto by neplakal, keby mal vo svojom srdci kňučiaceho psa. Au! Oni šantia, keď sa tam prebúdzame. A hovoria: „Ďakujem! Ďakujem za teplé miesto na spanie, navyše tak blízko tvojho srdca, to je najlepšie miesto!“ Zo začiatku si celú noc hore, a pritom tak často plačeš. Pritom vrtí chvostom. Potom spí stále viac a viac. (Pamätaj si, že psí čas je úplne odlišný od ľudského času. Hodina stráveného času so psom na prechádzke je pre neho celý deň dobrodružstvom. A potom, keď prídeš domov, pre psa je to týždeň alebo niekoľko dní, než zase pôjdete na prechádzku. Niet divu, prečo majú radi prechádzky.

Každopádne, ako som povedal, zaspávajú v tvojom srdci, a keď sa prebúdza, vrtí chvostom. Po niekoľkých rokoch psích rokoch spia dlhšie a dlhšie, takže aj ty môžeš. Boli hodným psieho života po celý ich život, a obaja to vieme. A je to pre nich veľmi únavná úloha, najmä keď sú už starí a majú boľavé kosti. Keď sa chcú prebehnúť von, často sa neudržia na nohách a praštia tlamou o zem. Ale napriek tomu, že vonku prší a nechce sa im von, vybehajú sa, pretože ich to robí šťastnými. Takže to pochop, že preto potrebujú dlhšie spať v tvojom srdci. Ale nenechaj sa zmýliť, nie sú mŕtvi. Nič také. Spí v tvojom srdci a prebudí sa, keď to nebudeš čakať. Oni takí sú. Je mi ľúto ľudí, ktorí nemajú spiaceho psa vo svojom srdci. Toľko stráca. Sorry, ale musím ísť plakať. „

Dúfame, že Vám alebo Vaším blízkym budú tieto múdre slová nápomocné. Pokiaľ Vás tento príbeh inšpiroval, zdieľajte ho

You Might Also Like