Rady a nápady, Zdravie

Vlašské orechy sú doslova dar z nebies. O tomto všelieku vedeli aj naše staré mamy. Takto ich môžete v domácnosti využívať aj vy.

Tieto orechy sa už nejaký ten čas používajú v ľudovom liečiteľstve a poznáme ich aj pri bežnej príprave jedál, či už doma alebo v reštauráciách.

Východná medicína pomocou nich praktizuje liečebné procedúry a na Kaukaze je jeho strom považovaný za posvätný.

  1. Stimuluje mozgovú činnosť

Tvar orechovej škrupiny pripomína náš mozog, čo vedie k mnohým tvrdeniam, že pomáha našej mysli. Ide o jeden z mála prípadov, kedy to je skutočne tak. Omega-3 mastné kyseliny, nachádzajúce sa v týchto orechoch, sa vo veľkom množstve podieľajú na tvorbe mozgových buniek.

грецкий орех полезен для мозга

  1. Nasýtia vás

Majú vysoký obsah kalórií – 100g vlašských orechov obsahuje 654 kalórií, čo je dvakrát viac než u cestovín alebo pohánky. Trávia sa pomalšie a preto mame pocit plného žalúdka na dlhšiu dobu. Pre zachovanie funkčnosti žalúdka nie je nič lepšie, ako si prekusiť pár orieškov medzi raňajkami a obedom. Sú lepšie stráviteľné v dopoludňajších hodinách, dodajú vám vyváženú energiu a nenechajú vás hladovať.

грецкий орех калорийность

  1. Znižujú riziko kardiovaskulárnych chorôb

Vedci zistili, že orechy zlepšujú vrstvu buniek lemujúcu povrch ciev. Stabilizujú krvný tlak a bránia v tvorbe krvných zrazenín, čím znižujú aj ich vznik.

Tinktúra z týchto orechov sa používa na liečbu a prevenciu ischemických chorôb srdca: srdcová angína, arytmia, srdcový infarkt. Z orechov sa dá vyrobiť dokonca aj lahodný džem!

грецкие орехи польза для сердца

  1. V kozmetike

Olej z vlašských orechov sa používa nielen na liečenie, ale aj v kozmetike, pretože má omladzujúce účinky na pokožku, posilňuje vlasy a nechty. Veľmi ľahko sa vstrebáva a zanecháva hodvábne jemnú a zregenerovanú pleť.

грецкий орех масло

  1. Obohacujú telo o jód

Vysoký obsah jódu je výhodou pre tých, ktorí trpia ochorením štítnej žľazy. Ako vieme, jód reguluje látkovú výmenu v tele, bez ktorej by bol náš život nepredstaviteľný. Orechy sa odporúčajú aj ľuďom žijúcim v oblastiach so zvýšenou radiáciou.

Jód nachádzajúci sa vo veľkom množstve na kôre orechov, dokáže zafarbiť ruky ich zberateľov.

грецкий орех для кожи

To, že vlašské orechy majú vysokú kalorickú hodnotu je síce pravda, ale ak ich nebudete jesť na kilá, nemôžu vám to uškodiť. Každý deň by ste sa mali dopriať jednu hrsť orechov a nemusíte sa báť, že by ste z nich pribrali. Práve naopak, zlepšia váš metabolizmus a pomôžu vám dopracovať sa k vysnívanej postave! Môžete ich konzumovať spolu s červenou repou, medom a podobne.

zdroj:Sovkusom.ru

You Might Also Like