Zaujímavosti, Život

Lekári si mysleli, že sa nedožije pôrodu. Až uvidíte, ako bojuje so svojím osudom, nezastavíte slzy!

Keď sa Jillian Hartman dozvedela, že čaká bábätko, bola celá šťastím bez seba. V 19 týždni svojho tehotenstva pri bežnej tehotenskej prehliadke jej však doktori oznámili znepokojujúce správu. Jej malé dieťatko bude trpieť diagnózou, ktorá sa nazýva hydrocefalus.

Termín Hydrocefalus pochádza z gréčtiny, kde hydro znamená voda a kephale = hlava. Z toho vyplýva, že hydrocefalus označuje stav, keď vplyvom zvýšeného množstva mozgovomiechového moku (v mozgových komorách) dochádza k útlaku a redukciu mozgového tkaniva a teda aj poškodenie mozgu.

Doktori Jillian oznámili, že sa malý Robert môže úplne bez ťažkostí dožiť pôrodu v 9 mesiacmi. Bude mať však veľmi nízku kvalitu života pri poškodení jeho mozgu. Po informáciách, ktoré dostala, si doktori mysleli, že umelo preruší svoje tehotenstvo. Ona však vykročila proti návrhom a pevne verila, že všetko dobre dopadne a bude schopná dať svojmu dieťatku tú najlepšiu starostlivosť. S podporou svojho milovaného manžela a svojou matky sa rozhodla, že vyvráti predpovede lekárov.

Sami sa pozrite, ako sa malý Robert so svojim osudom perie každý jeden deň.

You Might Also Like