Rady a nápady

Otec mi poradil, aby som strčila ruže do zemiakov. O dva mesiace neskôr som sa nestačila diviť. Všetci susedia to robia tiež

Ruže – univerzálny darček takmer pre každú príležitosť. Muži vyhadzujú kopu peňazí, aby potešili svoje ženské polovičky, no každý vie, že ani zrezaná ruža nebude žiť večne. S týmto geniálnym trikom nielen, že ušetríte svoje financie, ale budete môcť podarovať milovanému človeku večne kvitnúcu ružu.

Potrebujete:

 • Ružu
 • Zemiak
 • Vŕtačku
 • Kvetináč
 • Pôdu
 • Plastovú fľašu

Postup

 1. Vyberte si ružu, ktorú chcete zasadiť. Odstráňte z nej všetky listy, odrežte puk a časť stonky, približne 3 cm. Preveďte rez na stonke ruže pod uhlom 45 stupňov.

роза

 1. Vezmite si zemiak a pomocou vrtáka v ňom urobte otvor s takou veľkosťou, aby sa do neho vmestila stonka ruže. Otvor by mal byť menší, aby v ňom ruža nestratila stabilitu.

картофель

 1. Do kvetináča nasypte pôdu s hrúbkou 5 cm. Vložte do nej zemiak s ružou a opäť nasypte pôdu.

горшок

 1. Odrežte si spodok plastovej fľaše a vrchom prikryte stonku. Týmto spôsobom dosiahnete skleníkový efekt. Aby ste vodou nepolievali len samotnú stonku, vodu lejte okolo plastovej fľaši.

пластиковая бутылка и роза

 1. Teraz neostáva nič iné než dúfať, že všetko dobre dopadne a vám vyrastie nádherná ruža. Prvé výhonky by sa mali objaviť veľmi rýchlo.
 2. Tento trik môžete robiť u všetkých odrôd ruží. Prekvapte svojich priateľov týmto nádherným darčekom!

роза в горшке

zdroj:sovkusom.ru

You Might Also Like