Život

Jej život visel na vlásku, fotka mladej ženy obletela celý svet a narobila poriadny rozruch.

Táto žena z Afganistanu menom Aisha Mohammadzai sa zaručila o rozruch vo svete. Jej zohavená tvár sa objavila na obálke magazínu Time. Život ženy v takýchto krajinách často nie je vôbec ľahký. Všetko sa to začalo odohrávať ,keď Aisha mala 12 rokov. Žila len s otcom, mama zomrela ešte keď bola batoľa. Bohužiaľ, otec nemal peniaze , ktoré potreboval a preto ju predal jej budúcemu manželovi.

Toto obdobie pre mladé dievča bolo neopísateľnou ranou, mladé dievča muselo zvládať teror ako fyzický, tak aj psychický. Akoby toho nebolo málo, nevyhla sa ani se*uálnemu zneužívaniu celej rodiny zo strany manžela. Po 4 rokoch si uvedomila, že viac už takto žiť nemôže a preto sa pokúsila utiecť. Bola to jej jediná nádej ako sa dostať z tohto pekla. Za svoj útek mohla zaplatiť životom. No čo čert nechcel, chytili ju a jej život sa ďaľších 5 mesiacov odohrával vo väzení, tak trestajú ženy za útek. Avšak to, čo prišlo potom, bol asi väčší trest ako väzenie, pozrite sa čo sa stalo po návrate k manželovi, kde ju poslali. Ten obraz zamrazí.

Celý tento indcident jej spôsobil jej vlastný manžel. Mal viac rokov ako Aisha a to o dosť, veľmi sa nahneval a za to, čo spravila vymyslel, že ju priviaže k stromu, kde s pomocou jeho kamarátov spáchal tento ohavný čin. Za to, čo spravila, to všetkým pripadalo správne, tak jej odrezali uši a nos. Dievča omdlelo.

Potom, ako sa dostala späť k vedomiu ju našiel pracovník americkej armády.

Príbeh tejto ženy sa prvýkrát objavil v Daily Beast, kde žiadali podporu doktorou, aby pomohli Aishi. Grossmanová nadácia z Kalifornie sľúbila uskutočniť operáciu na rekonštrukciu jej nosa. Začali jej vybavovať víza, aby mohla prísť do Ameriky. Tento proces operácii trval 10 mesiacov a boli ochotní ju operovať zadarmo. V Amerike našla novú rodinu, ktorá jej pomáha zabudnúť na túto príšernú skúsenosť.

Vďaka jej úteku konečne môže žiť normálny život. Ako sama tvrdí, niečo stratila a niečo získala. Spravila by to znova, aby svojím posolstvom mohla dodávať odvahu aj ostatním ženám v podobnej situácii ako bola ona sama. Zúčastňuje sa stretnutí a konferencií, kde rozpráva svoj príbeh.

Nikto nemôže za to, kde sa narodí, tak prečo by sa ľudia mali správať takto? Ženy sú krásne a treba si ich vážiť.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj: lifeexamples.blogspot.sk

You Might Also Like