Rady a nápady, Zaujímavosti, Život

Potom, čo som sa dozvedela o tejto metóde, som prestala kupovať zelenú cibuľku. Takto si ju doma ľahko vypestujem

Bylinky tvoria základnú časť väčšiny jedál. Ak ich práve nemáme po ruke, určite nám postačí aj zelená cibuľka, aby krásne ozdobila naše kulinárske výtvory. Preto je dobré, aby sme ju mali vždy doma a to docielime iba jej pestovaním na okennej parapete.

Ukážeme vám metódu, vďaka ktorej si ju už nebudete musieť kupovať z obchodov. Ušetríte peniaze, čas a budete vedieť, že je to vaše, vypestované doma.

AKO NA TO?

  1. Najskôr si kúpte zväzok cibule s koreňmi. Odrežte ich, ale namiesto toho, aby ste ich vyhodili, vložte ich do menšej nádoby a zalejte vodou.

зеленый лук

  1. Nádobu položte na okenný parapet a uistite sa, že voda celý čas pokrýva korene. Po niekoľkých dňoch sa objavia zelené výhonky, ktoré začnú rýchlo rásť.

зеленый лук

  1. Raz týždenne je potrebné vymeniť vodu v nádobe.
  2. Keď výhonky vyrastú do výšky 12 cm, je potrebné ich presadiť do pôdy, väčšieho hrnca alebo pokračujte v udržiavaní ich veľkosti v pôvodnej nádobe.

зеленый лук

V prípade, že budete potrebovať zelenú cibuľku, jednoducho si odrežte požadované množstvo. Cibuľa bude vypúšťať nové výhonky, preto by sa dalo povedať, že táto zásoba cibule vám vydrží večnosť. Ak sa vám tento spôsob pestovania páči, povedzte o tom aj svojim priateľom a známym!

You Might Also Like