Zdravie

7 fantastických cvikov ktoré vám pomôžu k zdravej chrbtici

Trápi vás bolesť chrbtice? Potom by ste si mali pozrieť tieto cviky, ktoré vám zaručene pomôžu.

Cvik1

Ľahnite si na chrbát. Pokrčte pravú nohu v kolene. Natiahnite ľavú nohu nad hlavou. Uchopte oboma rukami pod kolenom, a vytiahnite ju smerom k trupu. Držte po dobu 30 sekúnd. Toto cvičenie opakujte dvakrát pre obe nohy.

Cvik2

Ľahnite si na chrbát a ohnite obe nohy v kolene. Uchopte ľavú nohu obidvoma rukami na kolene a vytiahnite ju smerom k trupu. Držte pozíciu po dobu 20 sekúnd. Dvakrát opakujte cvičenie pre obe nohy.

Cvik3

Ľahnite si na chrbát. Natiahnite pravú ruku do strany, v pravom uhle k vášmu telu. Natiahnuť ľavú nohu tak, aby bola úplne vystretá. Pokúste sa pretiahnuť svoje pravé koleno smerom k ľavej strane, tak že sa ho takmer dotknete ľavou rukou. Držte túto pozíciu po dobu 20 sekúnd. Dvakrát opakujte cvičenie pre obe kolená.

Cvik4

Ľahnite si na chrbát a pokrčte ľavú nohu v kolene. Umiestnite pravú nohu krížom cez ľavé stehno s kolenom smerujúcim na stranu v pravom uhle. Opatrne priťahujte ľavú nohu smerom k vašej hlave. Držte túto pozíciu po dobu 30 sekúnd. Zmeňte pozíciu nohy a opakujte.

Cvik5

Oprite sa o podlahu vašim pravým kolenom a natiahnite nohu za sebou. Ľavá noha by mala byť ohnutá v kolene. Držte túto pozíciu po dobu 30 sekúnd. Opakujte cvičenie pre obe nohy.

Cvik6

Ľahnite si na pravý bok. Pokrčte ľavú nohu v kolene, uchopte členok ľavou rukou. Opatrne vyťahujte členok rukou, a tým napínajte svaly ľavého stehna. Chrbtica by nemala byť ohnuté. Držte túto pozíciu po dobu 30 sekúnd. Potom opakujte cvičenie pre ľavú stranu.

Cvik7

Stojte na dĺžku paží od stola. Zohnite hornú časť tela dopredu, ľahko ohnite nohy v kolenách, až do bodu, kedy sa môžete dotknúť okraju stola oboma rukami. Paže by mali byť natiahnuté a hlava na úrovni ramien. Držte túto pozíciu po dobu desiatich sekúnd. Potom sa psotavte rovno a ohnite svoje telo na každú stranu ako na obrázku.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

zdroj: sciencere.com

You Might Also Like