Zdravie

Táto žena si dala na ústa sáčok zo zeleného čaju. Keď zistíte prečo, urobíte to aj vy

Určite aj Vás trápi v zime problém, ktorým sú suché a popraskané pery. Máme pre Vás jednoduchý spôsob, akým zjemniť Vaše pery použitím čajového vrecúška. Táto metóda je ešte prospešnejšia než väčšina komerčných balzámov na pery.

Ako na to?

Namočte vrecúško zeleného čaju do teplej vody a priložte ho na pery po dobu cca 5 minút. Najlepší výsledok dosiahnete pravidelným opakovaním tohto postupu.

Prečo práve zelený čaj?

Zelený čaj je prospešný ako pre vnútorné, tak aj vonkajšie použitie. Vďaka svojim účinkom proti starnutiu je častou ingredienciou v mnohých kozmetických produktoch. Štúdie ukazujú, že zelený čaj môže navyše posilniť prirodzenú obranyschopnosť tela proti UV lúčom. Taktiež má silné protizápalové účinky, chráni pokožku pred podráždením, zlepšuje krvný obeh a podopruje detoxikáciu.

Zelený čaj obsahuje zložku s názvom EGCG, ktorá regeneruje odumreté bunky, ktoré boli zničené následkom nezdravého životného štýlu a vystavovaniu sa slnku. Navyše obsahuje aj látku OPC, ktorá sa považuje za najsilnejší antioxidant. Tieto zložky podporujú predčasné starnutie tým, že neutralizujú voľné radikály a liečia poškodené bunky.

Ďalšie použitia vrecúšok zeleného čaju:

  • redukujú kruhy pod očami
  • ako aróma do cestovín počas ich varenia
  • obohacujú vodu na polievanie kvetov
  • odstraňujú zápach z topánok alebo miestnosti
  • antioxidačný kúpeľ
  • na leštenie povrchov z dreva
  • na čistenie okien

BONUS – 2 recepty na pleťovú masku:

  1. Zmiešajte 3 polievkové lyžice jogurtu s jednou polievkovou lyžicou zeleného čaju. Naneste na tvár, po 20 minútach zmyte a aplikujte hydratačný krém.
  2. Zmiešajte 1 čajovú lyžičku medu a 1 čajovú lyžičku zeleného čaju. Naneste na tvár, nechajte pôsobiť 30 minút a potom zmyte.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj: www.healthyfoodstar.com

You Might Also Like