Život

Zaujímavý a dobrodružný príbeh nevesty, ktorá otehotnela a odmietla navštíviť svoju svokru!

Mnoho mladých dám pravdepodobne nebude chcieť žiť s matkou svojho manžela pod jednou strechou. Každá mladá žena chce mať predsa svoj domov, svoj kútik, kde budú len najbližší ľudia ako jej manžel a deti. Svokra sa spravidla nevzťahuje na tých, ktorých chcete vidieť od rána do večera. Aj keď, samozrejme, existujú rôzne situácie.

Dnes sa podelíme o príbeh ženy, ktorá zrazu prestala hľadať spoločný jazyk so svojou svokrou . Aký je dôvod, ktorý motivuje obe ženy a ako môžu stále vyriešiť konflikt tak, aby nepokazili život sebe alebo svojim blízkym?

BÝVAJTE S MANŽELOVOU MATKOU

„Spočiatku som mala dobrý vzťah s Pašinou matkou.“ Ale keď zistila, že po svadbe sa plánujeme presťahovať do môjho jednoizbového bytu a bývať oddelene, jej postoj sa dramaticky zmenil. A zmenilo sa to k horšiemu, ”píše Irina.

„Najprv sa nás snažila presvedčiť, že by pre nás bolo lepšie žiť v jej veľkom byte a prenajať si ten môj.“ Potom začala Pašovi vyčítať, že ju opustí, a v skutočnosti už bola „starou a osamelou ženou“. Je pravda, že svokra ešte nie je ani na dôchodku, hoci nikde nepracuje. “

„Potom sa zdalo, že sa zmierila s našou pozíciou, ale požadovala, aby ju manžel navštevoval každý deň po práci.“ A každý víkend ju musíme navštíviť dvaja. Môj manžel je jemný muž a nemohol nesúhlasiť. Navyše, inak hrozila, že s nami prestane úplne rozprávať. “

„Skutočnosť, že môj manžel meškal každý deň po práci, ma čoskoro začala štvať.“ Otehotnela som a tiež som potrebovala jeho pozornosť. Áno, a prestala som chodiť k svokre, pretože to bolo ťažké (a pravdu povedať som nechcela) “.

„Paša začal navštevovať svoju matku menej často.“ Potom k nám začala prichádzať ona sama . Dorazí pred zotmením, zatiaľ čo Paša je v práci, a povie mi všelijaké nepríjemné veci. Hovorí, že môj syn ju opustil kvôli mne. Neustále hľadám, čo som urobila zle, aby mi naznačila, ktorá je zlá žena v domácnosti. ““

Musíte vydržať a počúvať tvrdenia

„Nie som vychovávaná k tomu, aby som jej odpovedala v jej štýle.“ A nemôžem ju prestať púšťať na prah dverí. Paša už má strach o svoju matku a ja nechcem veci zhoršovať, nechcem úplne pokaziť vzťah. Preto musíte vydržať a ticho počúvať jej tvrdenia. ““

„Nechápem, čo s ňou je a prečo sa ku mne správa takto.“ Mám podozrenie, že nebude spokojná ani s vnukom, “sťažuje sa mladá žena.

Obviňovať nevestu zo všetkých hriechov a označiť ju za zlú milenku nie je ani zďaleka najlepším spôsobom, ako si vybudovať normálny vzťah. A tu správanie svokry vyzerá dosť zvláštne, pretože sama tlačí rodinu svojho syna od seba. Vyzerá to ako obyčajná žiarlivosť pod rúškom materskej lásky.

V každom prípade sa zdá správne, že mladá rodina žije oddelene, má svoje vlastné územie a nie je od nikoho závislá. S manželovou matkou by si však nevesta ešte potrebovala vybudovať normálne vzťahy. Nakoniec to bude lepšie pre obe strany. Preto je potrebné hovoriť, nemlčať v reakcii na tvrdenia, ale budovať dialóg za rovnakých podmienok. Potom bude jednoduchšie nájsť spoločný jazyk.

 

You Might Also Like