Zdravie

Zázračné účinky bravčovej masti z čias našich babičiek!

Bravčová masť  je cenný produkt, ktorý sa vyrába v mnohých krajinách. Toto je tavený tuk, ktorý sa pridáva do rôznych jedál a tiež sa používa ako občerstvenie. Túto chuť si pamätáme z detstva. Naše staré mami nás učili robiť sendviče s čiernym chlebom a masťou, a na vrch nám dávali tenký kúsok cibule. Dnes budeme hovoriť o hodnotných vlastnostiach tohto produktu.

BRAVČOVÁ MASŤ

Bravčová masť sa používa v maďarskej a zakarpatskej kuchyni. Pridáva sa do rybacej polievky, guľáša, používa sa namiesto rastlinného oleja na vyprážanie jedla na panvici a pridáva sa aj do pečiva. Na prípravu bravčovej masti potrebujete bravčovú a tukovú časť . Cez noc sú namočené vo vode a každých pár hodín sa voda mení na čistú. Potom sa masť pokrája na kúsky a tuk sa na miernom ohni rozpustí. Ak je to žiaduce, škvarky sa nechajú, pridajú sa bylinky a cesnak.

Vitamíny na masti

Bravčová masť nezachováva všetky výživné látky, ktoré sú v masti . Ale vitamíny skupiny B, E, D a selén v nej zostávajú. Masť sa konzumuje ako prevencia vzniku krvných zrazenín. Má tiež priaznivý vplyv na prácu srdca a pečene.

Liek proti bolesti

V ľudovom liečiteľstve sa bravčová masť používa ako prostriedok na tlmenie bolesti kĺbov. Ak kĺby začnú bolieť, masť sa zmieša s medom v pomere 2: 1 a rozloží sa na miesto, ktoré vás znepokojuje. Potom je toto miesto celú noc zabalené v teplom obväze. Zábal odstraňuje boľavé bolesti kĺbov a používa sa na podliatiny.

Liečba kašľa

Pri nachladnutí a kašli potierajte krk a hornú časť hrudníka rozohriatou masťou. Na internete nájdete veľa receptov na masť z  bravčovej masti. My Vám prikladáme overený recept! Zmiešajte 40 g masti s 2 lyžicami alkoholu a pridajte pár kvapiek rastlinného oleja. Na konci sa musíte zabaliť do vlneného šálu.

Masť z bravčovej masti sa používa na ošetrenie bradavíc, ekzémov, podráždenia či dokonca jaziev. V každom prípade je lepšie sa pred použitím poradiť so svojím lekárom.

Masť pre krásu

Babičky používali na krásu aj bravčovú masť. Na zlepšenie rastu vlasov sa na korienky vlasov naniesli masť, ktoré potom narástli dlhé a lesklé. Bravčová masť sa dá použiť aj ako zvlhčujúca maska ​​na tvár. Najmä v zime, keď je pokožka popraskaná, naneste si na tvár masť na 10 minút, potom zvyšky zotrite a naneste hydratačný krém.

Konzumácia bravčovej masti v potravinách by sa mala obmedziť na ľudí s nadváhou a na ľudí, ktorí majú problémy s produkciou žlče. Je zodpovedná za trávenie tučných jedál. Prajem vám silnú imunitu a dobrú náladu. Poznáte recepty na ľudové lieky z masti? Budeme vďační, ak sa s nami a ďalšími čitateľmi o recept podelíte v komentároch.

You Might Also Like