Život

Po smrti mojej matky som bola zúfala. Až pokiaľ som nezistila, že to ona mi zničila celý život!

Axton Betz-Hamilton prehovorila o tom, ako zrada skoro zničila celú jej rodinu a najmä jej život.  Týždne pred tým, ako mala tínedžerka Axton Betz-Hamilton nastúpiť do druhého ročníka na univerzite, sa veľmi tešila na to, ako sa presťahuje do svojho vlastnému bytu.

Bol rok 2001, Axton mala 19 rokov a konečne si prenajala slušný byt, ktorého vlastníci jej dovolili, aby si priniesla so sebou aj svoje dve mačky.  Proces sťahovania bol úplne normálny až dovtedy, pokiaľ jej neprišiel list od elektrárenskej spoločnosti o tom, ako musí zaplatiť zálohu vopred, pretože má zlý úverový rating. Brala to ako formalitu a preto sa rozhodla požiadať o výpis z účtu.

O 6 týždňov neskôr jej dorazila hrubá obálka. Obsahovala 10 strán a isté „kreditné skóre“, ktoré dosiahla.

„Na papieri sa písalo, že moje skóre je 380. Zo školy som bola zvyknutá, že už 100 bodov bolo veľa, takže som si povedala, že na tom nie som tak zle. Lenže potom som si všimla zoznam stoviek kreditných a debetných kariet. Len 2% ľudí malo nižšie kreditné skóre ako ja. V tej dobe som mala iba 19 rokov. Nikdy som nežila mimo domu a nezobrala som si žiadny úver no a namiesto toho som mala vo svojom mene stratu stovky tisíc dolárov. Písalo sa, že to takto ide už od roku 1993,“ dodal Axton, „len som plakala a plakala, a myslela som si, že už nikdy nebudem nič vlastniť.“

Axton vyrastala na farme mimo mesta Portland v Indiane, a bola trošku izolovaná od sveta. Jej otec vlastnil miestny obchod a mama Pam bola účtovníčka. 10 rokov predtým, ako sa stal tento incident sa stalo to, že jej rodičom niekto odcudzil peniaze, no teraz sa stretla ona sama s týmto a urobila to, čo by urobila väčšina dospievajúcich dievčat v jej situácii. Zavolala svojej mame.

„Veľmi som plakala do telefónu, keď som mame hovorila to, ako nikdy nebudem mať svoj vlastný dom, auto, proste nič. No ona nebola veľmi emotívna, povedala mi, že sa musím s tým naučiť žiť. Šla som na políciu, ale prišiel som odtiaľ akurát tak s papierom pre banku, ktorá by mala vysvetliť čo sa stalo. No a tak som svoj život trošku zasvätila tým, že som chcela vypátrať zlodeja, a chcela som si vyčistiť svoj rating. No zdalo sa, že zlodej je vždy o krok vpred.“

V roku 2013, tesne predtým, než získala doktorát v štúdiu o ľudskom rozvoji a rodine, prišla veľká rana. Mama mala akútnu lymfocytovú leukémiu, veľmi zriedkavú formu rakoviny a zostávalo jej len niekoľko mesiacov.

„Jedného dňa mi zavolal otec, že nezostáva veľa času, mám prísť do nemocnice. Bola som už dlhšie zasnúbená, tak som sa rozhodla, že svadbu urobíme narýchlo v nemocnici, aby to mohla vidieť aj moja mama.“ 6 mesiacov po tom, ako Pam diagnostikovali rakovinu a 36 hodín potom, ako videla rýchlo svadbu svojej dcéry, vo veku 66 rokov zomrela.

Neskôr pri triedení jej vecí Axton zistila veci, ktoré jej úplne rozhodili jej život.
„Jedného dňa mi otec zavolal, že našiel kreditnú kartu z roku 2001, ktorá bola ukradnutá a bol nahnevaný.  Myslela som si, že to je v poriadku až do chvíle, keď mi povedal, že kreditná karta sa nachádzala v boxe s mojím rodným listom. Krvi by ste sa mi nedozerali. Mala P.O.Box adresu, ku ktorej mala prístup len moja mama. Ako sme tak prechádzali jej ďalšími vecami zistili sme, že to ona nám ukradla vyše 500.000 dolárov.

Prestali sme za ňou smútiť. Ako môžete trúchliť za niekým, koho ani nepoznáte? Ako dlho to ešte chcela vôbec tajiť? Zistili sme, že mala rôzne identity, vydávala sa za iných ľudí a vlastnila menšie spoločnosti. Je možné, že niekde v inom štáte žila úplne iný život. Môj otec strávil 46 rokov s niekým, koho nikdy skutočne nepoznal. Kebyže toto zistím o svojej mame a ešte žije, oznámila by som to polícii. Mám doktorát zo psychológie, ale na jej tvári nebolo vidieť ani trošku viny. Myslím, že trpela nejakou formou psychopatie.“

Pam Betz bola po smrti spálená a chcela, aby jej urnu mala jej dcéra. Tá si ju položila na rímsu nad kozubom, a zakaždým, keď sa dozvie o svojej matke niečo nové, cíti, akoby urna kričala.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

zdroj: mirror.co.uk / image: Axton Betz- Hamilton

You Might Also Like