Zdravie

Lekárka radí, ako rozpoznať mŕtvicu: Toto upozornenie môže niekomu zachrániť život

Trvá len 2 minútky, prečítať si toto.

Počas grilovania sa Ingrid potkla a spadla. Bolo jej ponúknuté zavolať záchranku, ale ona každého uisťovala, že je jej dobre a že sa potkla kvôli svojim novým a nerozchodeným topánkam. Pretože bola bledá a chvela sa, pomohli jej očistiť sa a posadili ju k stolu s jedlom. Celý zvyšok večera bola Ingrid usmievavá a veselá. Ingridin manžel neskôr zavolal a oznámil všetkým, že jeho manželka bola hospitalizovaná. O 23:00 zomrela.

Pri grilovačke utrpela totiž mozgovú príhodu. Keby jej priatelia vedeli, ako sa dajú rozpoznať znaky mŕtvice, mohla Ingrid ešte žiť. Niektorí ľudia nezomrú hneď. Zostanú odkázaní na druhých s vedomím, že sú v beznádejnej situácii.

Ako rozpoznať mŕtvicu?

Existujú 4 kroky, ktoré by si človek mal pamätať pre rozpoznanie mŕtvice. Najľahšia metóda ako mŕtvicu rozpoznať je, položiť postihnutému 4 otázky:

Poprosiť postihnutého aby sa zasmial (čo bohužiaľ pri mŕtvici nie je možné)

Poprosiť ho aby povedal ľahkú vetu (napr .: dnes je vonku pekne)

Poprosiť ho aby zdvihol ruky (čo mu pôjde, ale bude to pre neho strašne ťažké)

Poprosiť ho aby vyplazil jazyk (ak je jazyk zakrivený a krúti sa do strany, je to taky znak mŕtvice)

Pokiaľ má postihnutý problém vykonať aspoň jeden z vyššie uvedených krokov, je potrebné ihneď zavolať záchranku!

Denne nám prichádza toľko otravných a nič nehovoriacich správ, že by sme mohli aspoň raz zaplniť sieť niečím, čo môže zachrániť život!

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like