Zaujímavosti, Život

Šokujúci prípad: Išla k doktorovi, no ten ju odmietol vyšetriť a následne…

25- ročná Amber Rose Cliff z Anglicka vedela, že lekárska prevencia je veľmi dôležitá. Istý čas bojovala so zdravotnými problémami a tak sa rozhodla, že zájde na prehliadku ku gynekológovi.

Požiadala ho o ster z krčka maternice. Bohužiaľ, Amber nenatrafila na toho správneho doktora, lebo keby mala iného, tak by ešte mohla dnes žiť. Gynekológ ju totižto odbil so slovami, že je ešte príliš mladá na takéto vyšetrenie. Ide o to, že v Anglicku sa toto vyšetrenie môže spraviť iba ženám, ktoré dovŕšili už 25 rokov.

Nanešťastie mladú Amber toto ochorenie postihlo už vo veku 21 rokov. S rakovinou bojovala 4 roky ale za tú dobu sa stihla rozšíriť do pľúc a krku a následne aj tejto zákernej chorobe podľahla.

Po tom, čo Amber zomrela, jej brat spísal petíciu aby doktori mohli testovať aj mladšie ženy a nie len ženy od 25 rokov.

Petícia je stále v obehu a ak sa mu podarí získať dostatočný počet hlasov tak vyhrá a vznikne nový zákon s názvom „Amberin zákon“. Ten pomôže tisíckam žien s podobným problémom. Smutné je, že najskôr musí prísť niečo zlé aby sa udialo aj to dobré.

You Might Also Like