Uncategorized, Zaujímavosti

Našla mačiatko, ktoré bolo v strašnom stave! Keď mu pomohla, stalo sa niečo, čo jej zlomilo srdce

Toto je príbeh istej ženy, ktorá na svojej ceste stretla umierajúce mačiatko.

Jedného dňa som sa vybrala na prechádzku za mesto. Išla som po prašnej ceste, dávala som pozor na kravské lajná a v hlave som preklínala hnoj roztrúsený pod nohami. Uvidela som mačiatko, ktoré strašne mňaukalo. Bolo v strašnom stave. Jeho ústa boli plné chrást a labky plné ružových jaziev. Na mnohých miestach mu chýbala srsť a zostávala po nej čierna koža. V oboch očiach malo hnis. Ostatní ľudia videli jeho bolesť, ale prešli okolo. Ignorovali ho. Ja som ho nemohla ignorovať. Priblížila som sa k mačiatku a jemne ho zdvihla.

Nemala som tušenie, čo mám robiť. Ľudia, ktorí mačiatko míňali, ma teraz videli držať úbohé umierajúce mačiatko. Povedala som si, že ho musím umyť. Išla som ku svojim známym a myslela som len nato, ako čo najskôr navštíviť kúpeľňu. Tam som dala mačiatko do starej misy. Mačiatko neustále fňukalo a kúpeľ sa mu veľmi nepáčil. Bojovalo so mnou, ale bolo tak slabé, že to nakoniec vzdalo. Dôkladne som ho umyla, od chvosta po hlavu, len som mu neumyla tvár. Mačiatko bojovalo a bolo to emocionálne ťažké, ale umývala som ho takmer dve hodiny. Celá misa bola špinavá od kalu, ktorý odtekal z mačiatka. Cítila som však, že to musím urobiť. Vysušila som ho, zabalila do uteráka ako dieťa. Mačiatko každú chvíľu mňaukalo, ale bolo veľmi vyčerpané a nakoniec zaspalo v mojom náručí. Išla som domov. Cestou som míňala veľa ľudí, niektorí sa na mňa divne pozerali a niektorí predstierali, že ma nevidia. Nepozerala som sa na nich, ale išla som domov.

Vyzeralo oveľa lepšie ako predtým. Vedľa som položila misku mlieka, v ktorej som rozpustila pilulku s antibiotikami. Na jeho rany som dala hojivú masť a obviazala som ich. Vyčistila som mu takisto hnis z očí. Nakoniec som mačiatko jemne zabalila do deky, aby sa konečne mohlo zahriať. Mačiatko ležalo ticho a pomaly dýchalo. Cítila som, že som urobila niečo užitočné. Bola som nahnevaná. Hnevala som sa, že to mačiatko muselo takto trpieť. Hnevala som sa, že na tomto svete existujú také hrozné príbehy. A nemohla som nič robiť. Začala som plakať. V sprche som sa znova rozplakala. Plakala som, pretože to mačiatko umieralo a ja som s tým nemohla nič robiť. Urobila som všetko, čo som mohla. Keď som sa vrátila do miestnosti, mačiatko bolo tam, kde som ho nechala. Spalo. Dýchalo pomaly. Upokojilo ma to. Nasledujúceho dňa mačiatko zomrelo. Keď som vstúpila do miestnosti, cítila som zápach. Prišla som ku mačiatku. Nehýbalo sa a bolo studené ako kameň. Nebola som naštvaná. Pochopila som. Dala sme ho do vreca a zakopala do zeme. Bola som šťastná, cítila som úľavu. Prinajmenšom mohlo zomrieť v pokoji a do jeho poslednej chvíle boli tiché, v izbe, bez bolesti. Urobila som, čo som mohla. Dúfam, že nikdy nebude musieť prejsť tým peklom, ktoré spoznáte na zemi. Celé svoje srdce som venovala starostlivosť o toto mačiatko.

You Might Also Like