Zaujímavosti, Zdravie, Život

Táto žena má 70 rokov a podarilo sa jej ovládnuť mladosť. Vďaka jednej veci má vždy energiu a vyzerá mlado

Na svete žijú úžasní ľudia, ktorí inšpirujú tých ostatných k veľkým zmenám v pohľade na svet a životný štýl. Dnes vám chceme takého človeka predstaviť aj my.

Carolina Hartz pochádza z Austrálie a jej spôsob žitia inšpiroval mnoho žien po celom svete. Všetko začalo s fotografiou, ktorú uverejnila na internete. Na prvý pohľad sa jedná o obyčajnú peknú ženu, ale vedeli by ste uhádnuť jej vek? Na tejto fotografii je 70-ročná matka troch detí. Skvelé!

Carolina sa podelila o svoje tajomstvá na zachovanie mladosti aj s novinármi. Najhlavnejším faktom bolo vynechanie cukru. Celých 30 rokov sa obmedzovala s požívaním tohto výrobku a ukázalo sa, že to nebolo vôbec márne.

Keď mala 41 rokov, doktori jej diagnostikovali prediabetes, čo je vlastne varovanie pred možnosťou výskytu cukrovky. Znepokojilo ju to natoľko, že začala konať. Keďže sladké milovala, bolo pre ňu tažké zbaviť sa toho, no vždy sa snažila hľadať inú cestu.

Namiesto rafinovaného cukru začala používať xylitol – prírodný cukor, ktorý je vyrobený z dužiny a kôry brezy.

Z dôvodu neznášanlivosti lepku sa Carolina musela taktiež vzdať pšeničnej múky a niekoľkých druhov obilnín vrátane jačmeňa a ovsa.

Austrálčanka zbožňuje šport. Aj napriek svojmu veku si aktívne zahrá basketbal, tenis a volejbal.

Osobne radí, aby ste sa zbytočne neprejedali. Verí, že nadmerná túžba jesť môže byť prekonaná, ak si každé sústo vychutnáte a nezameriate sa na to, ako si len nezmyselne zaplniť žalúdok.

Čo sa týka spánku, snaží sa spať nie menej ako 8 hodín denne a taktiež zo svojho dňa nevynecháva ani meditáciu.

Veríme, že táto inšpirácia pomôže aj vám, pri vašom prvom kroku k novému a zdravšiemu životu.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

zdroj:sovkusom.ru

You Might Also Like