Zaujímavosti

Matovič sa pustil do poslancov: H*vno robíte! Máte naložené v gatiach zo strachu!

zivot

Mimoriadna schôdza a vyhláška hlavného hygienika Mikasa, ktorý odobril, že na zasadnutie parlamentu môžu za určitých podmienok prísť aj poslanci, ktorí majú COVID-19 spustili vlnu vášní. Po tom, čo už toto rozhodnutie kritizovali opoziční poslanci, sa rozhodol prehovoriť aj premiér Matovič.


„Vraj to je nemorálny papalášizmus. Hovoria, že poslanci nesmú mať žiadne výhody voči obyčajným zamestnancom,“ spustil Igor Matovič a to najlepšie ešte len prišlo. „Nemorálny papalášizmus je brať bez hanby 4 500 eur čistého mesačne a s prepáčením celý rok hovno robiť. A stráviť akože v práci 50 hodín mesačne,“ dodal premiér.

Slová zrejme adresoval najmä extrémistom, smerákom a ľuďom z Hlasu. „Chápem, máte naložené v gatiach zo strachu, že spravodlivosť aj vám na dvere zaklope a potrebujete preto do posledného dychu štvať ľudí proti vláde, proti opatreniam či očkovaniu. Nejde vám o zdravie ľudí, nejde vám o ich životy. Sú vám ukradnutí,“ rozčúlil sa Matovič. Predseda mimoparlamentnej strany Hlas Peter Pellegrini už vyzval hlavného hygienika Jána Mikasa, aby zvážil svoj odchod z funkcie. Pripomenul mu, že jeho úlohou je „chrániť zdravie ľudí a nie robiť slúžku vládnej koalícii“.

You Might Also Like