Život

„Akákoľvek skúsenosť je dobrá, pretože ma niečo učí.“ Prežívate ťažkosti ohľadom žitia? My Vám ukážeme ako ich prekonať!

Úprimne verím, že najlepšou zručnosťou, ktorú sa človek môže naučiť, je vstať z kolien a ísť ďalej. Životné ťažkosti nás niekedy vedú do stavu apatie a zúfalstva . Je nemožné naučiť sa vyhnúť sa všetkým životným peripetiám. Môžete sa však trénovať, aby ste sa zotavili rýchlo a relatívne bezbolestne.

ŽIVOTNÉ ŤAŽKOSTI

Niekoľko jednoduchých vecí mi pomáha rýchlo sa spamätať z nepríjemných a znepokojujúcich udalostí. Prvá vec, ktorú urobím, je pokúsiť sa spomenúť si na podobnú situáciu z minulosti , ktorú som už úspešne riešila. Ľudia v živote v zásade čelia podobným problémom, ktorých typ závisí od povahy a charakteristík každého človeka.

Napríklad citlivá povaha často trpí nevydarenými vzťahmi, ktoré sa skončili príliš náhle a bolestivo. Ľudia niekedy šliapu na ten istý hrabáč viackrát. Taká je povaha človeka. Ale aj v tomto možno nájsť niečo pozitívne. Každý koniec vzťahu vás naučí zvládať rovnaké situácie rýchlejšie a ľahšie .

V takom prípade dobre pomôže fráza:

„Podobnú situáciu som už riešil.“ Mal som silu sa s tým vyrovnať a prežiť. Tentoraz nebude výnimkou z pravidla! ““

Ako si pomôcť

Po druhé, vo všetkom, čo sa mi stane, hľadám pozitívne veci . Úprimne povedané, neverím, že vyššie sily nám zámerne spôsobujú ťažkosti, aby sme sa stali silnejšími. A keby som sa mohol vzdať týchto ťažkostí a byť o niečo slabší, rád by som sa vybral touto cestou. Som si však istý, že aj v najstrašnejšom stave vecí nájdete niečo dobré, ak sa veľmi pokúsite .

Možno bude toto „pozitívum“ trochu priťahované. Avšak, on vám pomôže vydržať až do chvíle, kedy sa veci stanú lepšími. Pokúste sa zamerať svoju pozornosť na pozitívne aspekty životnej situácie a potenciálne príležitosti, ktoré vám môže poskytnúť.

Skúste si v duchu povedať toto:

„Akákoľvek skúsenosť je dobrá, pretože ma niečo učí.“ Táto pozícia mi dá príležitosť rozvíjať svoje schopnosti, nachádzať nové spôsoby, ako obísť a zmeniť svoj život k lepšiemu … “

Vždy bude niekto nablízku

V najstrašnejších chvíľach som našla aspoň jedného človeka, ktorý by ma chcel podporiť a pomôcť mi. Nemusíte mať doživotne jedného najlepšieho priateľa alebo neustále hľadať svoju spriaznenú dušu. Verím, že v pravý okamih sa na našej ceste objavia správni ľudia . Niekedy si jednoducho treba nechať pomôcť.

Niekedy to môže byť iba známy, ktorý mal to isté, čo sa s vami deje teraz. Niekedy to môže byť aj úplne náhodný človek . Hľadajte pomoc a určite ju nájdete. Hlavnou vecou je nezaťažovať túto osobu celým svojím bremenom a nepripisovať tomuto dočasnému vzťahu príliš veľký význam.

Opakujte si:

„Nikdy nebudem sám sebou.“ Vždy tu budú tí, ktorým som drahý. Pomoc dorazí vždy včas! “

Takto konáme počas rôznych životných kríz. Dúfam, že  skúsenosti Vám môžu nejakým spôsobom pomôcť. Naši čitatelia budú vďační, ak zdieľate niektoré zo svojich metód. Na skúsenostiach každého človeka záleží a môžu byť užitočné pre ostatných.

You Might Also Like