Zaujímavosti, Život

Muž vyšiel z domu a nechal zapojenú nabíjačku. Teraz varuje všetkých pred podobnou chybou!

Veľa ľudí ešte stále ignoruje všetky varovania o zariadeniach pripojených k prúdu.

Thomas Knutsson tiež urobil chybu. Keď stratil originálnu nabíjačku od svojho telefónu, kúpil si lacnejšiu alternatívu. Bol zvyknutý, že nabíjačka bola vždy zapojená v sieti v jeho spálni – tam ju aj nechal.

Keď sa vrátil domov, naskytol sa mu šokujúci pohľad. Kábel sa spálil a nabíjacia časť sa na dlážke roztopila.
Už niekoľkokrát sme varovali pred zariadeniami pripojenými k prúdu. Podobné varovanie môžete nájsť aj na stránkach hasičov. Podľa najnovších informácií narastá riziko vzniku požiaru u týchto zariadení – kávovary, chladničky alebo nabíjačky. Hlavným dôvodom je riziko prehriatia a skratu v obvode.
V priemere každý siedmy požiar vzniká v našich domoch alebo bytoch len kvôli skratu. Ďalšou príčinou je tiež nesprávna inštalácia rozvodov v obytných budovách. – povedal hasič S. Brandt.

Požiare, ktorých zdrojom sú napríklad kávovary predstavujú pre hasičov stále väčší problém. Preto odporúčajú, aby sme napríklad kávovary, rýchlovarné kanvice alebo nabíjačky vždy odpojili od elektrickej siete. Často sú to umelohmotné zariadenia na drevených stoloch. Riziko skratu a následného požiaru sa zvyšuje. Tiež často nabíjame telefón, necháme ho pri posteli a ideme spať. Nie je to vôbec bezpečné – varuje šéf hasičov.

Thomas a jeho žena teraz varujú ostatných ľudí a napísali na Facebooku status. Zdieľalo ho už viac ako 17 000 ľudí!

Zdieľajte tento článok s priateľmi na Facebooku! Môže im to zachrániť život!

You Might Also Like