Rady a nápady, Zdravie

Zázračný nápoj plný zdravia a mladosti určený pre všetky ženy, ale hlavne pre tie po 40-tke.

Kakao je úžasný nápoj, ktorý sa väčšine čitateľov pravdepodobne podarilo spoznať už ako dieťa. Málokto však vie, že kakao je potrebné nielen pre deti, ale dokonca aj pre celkom dospelých. A dnes Vám povieme, aké sú výhody kakaa pre ženy a prečo by mal byť tento nápoj po 40 rokoch určite zahrnutý do stravy.

VÝHODY KAKAA PRE ŽENY

„Jedného dňa mi moja dcéra zavolala a povedala:“ Mami, vieš, že po 40-ke je veľmi užitočné piť kakao? “  Neverila som jej vysvetleniam, tak som si sadla za PC a hľadala. Čoskoro som sa presvedčila, že je to pravda, “píše Marina.

„Ukázalo sa, že kakao obsahuje veľa všetkých druhov stopových prvkov, ktoré sú pre naše telo také potrebné.“ Najmä ak je daná osoba plnoletá. Uskutočnili sa dokonca špeciálne štúdie so staršími ľuďmi. Vedcom sa podarilo zistiť, že pravidelné užívanie kakaa človeka nielen povzbudzuje a nabíja dobrou náladou, ale aktivuje aj mozog, zvyšuje mentálne schopnosti.“

„Vždy máme doma kakao.“ Ale predtým som to varila iba pre svoje vnúčatá. Teraz som začala variť aj sebe. Podľa receptu mojej dcéry pridám do nápoja trochu škorice a klinčekov. Škorica je dobrá pre stav krvi, udržuje dobrú pamäť, zvyšuje činnosť mozgu. Klinček normalizuje trávenie. Toľko dobrých vecí v jednom pohári! “

„Na pohár mlieka si dám lyžičku prírodného kakaového prášku , pol lyžice mletej škorice, pár klinčekov a malú štipku soli.“ Najskôr dám na oheň mlieko a všetky ostatné ingrediencie zriedim malým množstvom teplého mlieka. Potom to všetko zlejem, zohrejem na miernom ohni a privediem do varu. Cukor nepridávam, ale ak ho pijem teplý (nie horúci), pridám lyžicu medu, “hovorí Marina.

Čo ešte stojí za to vedieť o kakau

Výhody kakaa sú skutočne viacstranné, ako sa bežne myslí. Napríklad obsahuje fenyletylamín, ktorý funguje ako antidepresívum, a kofeín. Preto sa ráno ukáže šálka kakaa rovnako povzbudzujúca ako obľúbená káva každého. Má to však nepopierateľné výhody.

Prítomnosť PP vitamínu v kakau pomáha čistiť krv a eliminovať prebytočný cholesterol. Pomáha tiež premieňať bielkoviny a tuky na energiu. Netreba dodávať, že je to oveľa dôležitejšie vo veku 40 – 50 rokov ako v mladom veku.

Výhodou kakaa je tiež to, že tento nápoj s mierou nie je schopný spôsobiť ujmu. Až na to, že prítomnosť veľkého množstva kofeínu sa pre niektoré skupiny ľudí môže stať neprijateľnou.

A preto je občasné pitie kakaa jednoducho nevyhnutné. Tento nápoj takmer vždy zachráni pred zlou náladou a skľúčenosťou. A ani smutné zmeny súvisiace s vekom, ktoré môžu viesť k skutočnej depresii, nebudú po šálke horúceho kakaa také strašidelné.

You Might Also Like