Krása, Rady a nápady, Zdravie

7 ženských častí tela, ktoré prezradia váš vek. Starajte sa o ne správne!

Starnutie je nevyhnutné, ale môžete ľahko skryť nejakú tú desiatku rokov pre ostatnými. Bojovať musíte nielen s vráskami na tvári, veď nie  len oni prezradia váš vek. Existuje ešte 7 zradcov, na ktoré ženy často zabúdajú, ale keď si všimnú zmeny, tak už je neskoro.

7 častí tela, o ktoré, keď sa budete správne starať, tak si uchováte krásu a mladosť.

 

Antiveková starostlivosť

  1. Ušné laloky

Roztiahnuté a ovisnuté ušné laloky – to je hlavný ukazovateľ, že už ste prekročili… Takže začnite už pracovať, keď sa objavia len prvé náznaky súvisiace s vekom, ako napríklad: pri náznaku straty elasticity pokožky a malých vrások okolo ušných lalôčikov. Takže, nezabudnite naniesť svoj každodenný krém na uši.

 

A ak už je problém viditeľný, tak použite emulziu na báze kyseliny hyalurónovej. A veľmi ťažké, masívne náušnice noste len príležitostne. Krása je viac, ako len slepo nasledovať módu.

  1. Krk

S vekom pribúdajú aj vrásky na krku a pokožka ochabuje. Takzvané letokruhy budú vypovedať o dátume vášho narodenia, alebo vám ešte pridajú na veku. Oslabujú krčné svaly, pokožka stráca elasticitu – stenčuje sa a vysušuje sa pre nedostatok kolagénu. Takže, už od 20 rokov používajte hydratačné a spevňujúce masky na krk.

 

Vykonávajte špeciálne cvičenia. A do svojho jedálnička zahrňte také potraviny, ako sú brokolica, králičie a kuracie mäso, losos, mrkva, figy a tekvicové semienka.

  1. Dekolt

Elegantná hruď – 50% úspechu pre ženy. Veď s vekom stráca svoj tvar, zóna dekoltu je pokrytá množstvom vrások, ktoré vyzerajú veľmi neatraktívne. Stavba hrude nezávisí len od veku a hormónov, ale od fyzickej kondícii tela ako celku.

Ak športujete a udržiavate telo v kondícii, tak estetické problémy s dekoltom a poprsím sa objavia oveľa neskôr. Poprsie nafúknuť nie je možné, ale svaly okolo neho, ktoré mu pomôžu ho podporiť, je možné.

 

Okrem toho, nezabúdajte na kozmetické prípravky – tu sú tiež dôležité rady, ako pri starostlivosti o pokožku a tvár.

 

  1. Lakte

Hovorí sa, že lakte – to je tá časť tela, ktorú musí skrývať každá žena. A niet divu, pretože sa o túto časť tela zabúdame starať. A je to skutočný zradca. Ak nechcete, aby zhyby na lakťoch prezradili váš skutočný vek, tak pravidelne ich hydratujte krémom. A taktiež používajte masky s obsahom kolagénu.

 

  1. Ruky

Ruky starnú rýchlejšie ako tvár. Upratovanie, časté umývanie rúk, vplyv mrazu a tepla vysúšajú jemnú pokožku. S pribúdajúcim vekom nestarne len pokožka rúk, ale aj sa stenčuje podkožné tkanivo. Preto na povrchu je možné vidieť reliéfy ciev.

Môžete navštíviť kozmetické salóny, alebo môžete si ruky namastiť nočným krémom a používať krém s obsahom kyseliny hyalurónovej po každom umytí.

 

  1. Kŕčové žily

Okrem toho, že kŕčové žily sú vážnym ochorením, ale majú aj neestetický vzhľad. Preto, hneď, ako uvidíte na svojich nohách prvé náznaky, neodkladajte návštevu u odborníka. A nezabúdajte na preventívne opatrenia – špeciálne chladiace krémy proti opuchom.

 

  1. Kolená

S vekom vaše kolená menia svoj tvar –  zákony času sú neúprosné. Objavujú sa záhyby kože a tuk.

Ak vám je tento problém známy, nezúfajte. Pomôže lokálna anticelulitídna masáž, vákuová masáž alebo kurz mezoterapie. Pre prevenciu choďte často pešo, športujte a nezabudnite dať vašim kolenám vrstvu výživného krému.

 

Starajte sa o seba komplexne, nie len o tvár, alebo o inú časť svojho tela a taktiež sa starajte o svoj jedálniček – mladosť vám garantujeme na dlhé roky. Povedzte nám v našich komentároch, ako vy bojujete so starnutím a nezabudnite zdieľať tieto užitočné rady so svojimi priateľkami na sociálnych sieťach.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj:takprosto.cc

You Might Also Like