Rady a nápady, Zaujímavosti

Ich 3-ročný syn sa správal až podozrivo pokojne. Keď zistili čo sa deje, boli v šoku!

Stephanie a Dillon boli zvyknutí na to, že ich 3-ročný syn bol veľmi živý a vždy je zobudil veľmi skoro ráno (najmä cez víkend). Tentokrát ale v dome zavládol pokoj. To rodičov znepokojilo a tak išli za Collinom do izby … a dostali záchvat paniky! 3-ročný chlapček ležal vo svojej postieľke a nehýbal sa. Na tvári mal vydesený výraz. Rodičia boli v šoku – zdalo sa, že Collin mal paralýzu. Spomenuli si, že nedávno si chlapec udrel hlavu, ale ďalej sa hral, ako keby sa nič nestalo. Chlapca okamžite zaviezli do nemocnice.

Lekári zistili, že príčinou nebolo udretie hlavy. Stav Collina sa ale zhoršoval z hodiny na hodinu a paralýza sa rozšírila na celé telo.

Chlapca previezli do detskej nemocnice v Memphise, ktorá je považovaná za jednu z najlepších. Špičkoví lekári príčinu rýchlo odhalili. Ukázalo sa, že to, čo sa stalo Collinovi, sa môže pokojne stať každému z nás a dokonca aj počas krátkej prechádzky!

Chlapček mal za uchom kliešťa. Niektoré kliešte sú nositeľmi veľmi silného neurotoxínu, ktorý spôsobuje paralýzu. Zvlášť nebezpečné sú prípady, keď je kliešť v oblasti hlavy, ako tomu bolo u Collina.

Našťastie lekári zakročili rýchlo. Nezabúdajte, že kliešte neprenášajú len boreliózu, ale aj ďalšie choroby, ktoré oslabujú imunitný systém a telo. Preto je potrebné svoje telo po každej prechádzke starostlivo skontrolovať.

zdroj:youtube

You Might Also Like