Rady a nápady

Zistila som, že si dlhodobo farbím vlasy nesprávnym spôsobom. Toto kritérium je rozhodujúce!

blonde hair highlights with foil on white background

Farbu na vlasy objavili starí Egypťania a odvtedy akoby sa s ňou vrece rozthlo. Stala sa súčasťou našich životov. Farby sa neustále menia, dopĺňajú a vymýšlajú sa stále lepšie zloženia, menej chemickejšie…Ale ako si z týchto všetkých odtieňov vybrať tú jednu a správnu? Veľa žien si myslí, že vlasy majú byť v súlade s tónom ich pleti.

Ale to je omyl! Táto voľba by sa mala zaoberať vašimi očami a ich farbou. Nie vždy každej žene vyjde taká farba ,akú by chcela a dopadne to zle a nepekne. Farbu nám pomôže doladiť farba pokožky, ale hlavným kritériom je farba očí.

Plavovlásky s modrými očami.
Ak vaše oči sú hrejivej farby, to znamená, že aj vaše vlasy by mali ma podobný hrejivý odtieň. Modré oči s odtieňom viac do tmava by sa mali prikláňať k blond , ktorá berie nádych z obilia. Pre tie , ktoré sa neboja a ich oči sú svetlomodré, je tiež pekná voľba chladnej blond až peroxidovej blond. U modrej farbe očí by ste sa mali určite vyhnúť odtieňom vlasov červenej, oranžovej alebo iným „temperamentným“ farbám vlasov.

Tmavovlásky s modrými očami.
Aj vy patríte medzi tmavovlásky? Na tom by nebolo nič čudné, pokiaľ nemáte modré oči. Takáto kombinácia je celkom zriedkavá. Možno vás potrápi vybrať ten správný odtieň. Skúste odtiene hnedej a to kávovej, čokoládovej, mahagónovej alebo orieškovej. Určite je z čoho vyberať.

Ženy so šedými očami.
Túto farbu očí by sme mohli označiť ako ideálnu. Ľahko sa k nej dajú zvoliť všetky odtiene farby vlasov. Na začiatku by mohli siahnuť po blond odtieňoch a to vo farbe obilnín alebo popolavej. Pre tmavovlasky platí to, čo aj vyššie bolo spomenuté a to odtiene čokoládovo hnedej , mahagónovej alebo orieškovej.

Ženy s hnedými očami.
Toto sú presne tie ženy, ktoré si môžu dať na vlasy odtiene červenej, či už svetlejšej alebo hlbokej tmavej mahagónovej. Ale určite nemajte tón v tóne, čiže farbu očí s farbou vlasov. Vyzdvihnúť vaše oči sa dá pomocou bledších odtieňov a to ľadovej kávy, dreva. Teplé farby by mali dominovať , nebojte sa ani bronz odtieňom. Blond a chladné odtiene radšej neskúšajte.

Ženy so zelenými očami.
Táto farba očí je zriedkavejšia a o to príťažlivejšia. Mohli ste si všimnúť, že veľa ryšaviek má práve zelené oči a vedia prečo. Zelená v kontraste s oranžovou a červenou pôsobí veľmi pekne a vaše oči budú vynikať. K týmto očima sa hodí skoro všetko. Havrania čierna ich neskutočne zvýrazní. Možno by ste mali byť opatrné pri perixidovej blond a radšej ju nahradiť jemnou hnedou.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj: bigstock.com / pexels.com

You Might Also Like