Rady a nápady, Zaujímavosti, Zdravie

Rady a návody Toto je jeden z desiatich super spôsobov ako inak využiť zubnú pastu, môjmu synovi som dávala na tvár pred spaním.

Young man before and after acne treatment on white background. Skin care concept

Zubná pasta má svoje miesto v každej domácnosti. Aký by bol život bez nej? Asi nie moc príjemný, tak ako pre nás, ani pre naše okolie. Umývanie zubov ráno aj večer sa stalo akousi každodennou rutinou. Myslíte si, že sa dá využiť len pri tomto? Omyl! Jej využitie je oveľa rozličnejšie.

Ľahko sa môže stať, že zubná  pasta sa stane dôležitou zložkou vo vašom domove. Tu sú tie najlepšie a najneobvyklejšie triky „obyčajnej“ zubnej pasty. Tak nech sa páči,sami sa presvedčíte!

1. Na akné:
Tento trik ste už určite počuli, nejde o žiadnú prevratnú novinku, no aj tak si ju pripomenieme. Vie si poradiť s akné lepšie než hociaké drahé prípravky. Ak aj vy si radi pozorujete tvár, tak hneď ako  uvidíte prvý náznak pupáčiku, tak už aj berte pastu a natierajte. Takto zabránitie zápalu. Pokiaľ sa chcete pupáčikov zbaviť z celej tváre, natrite si zubnú pastu pred spaním na celú tvár a kĺudne v nej spite. Hneď ráno uvidíte rozdieľ o koĺko sa zmenšili.

2. Na rýchlejšie hojenie rán a modrín:
Pokiaľ ste sa porezali pri holení alebo máte nejakú inú otvorenú ranu, zubnou pastou môžete zastaviť krvácanie a  tým aj urýchliť zahojenie. Ak ste sa s partnerom trošku pozabudli a náhodou sa vám objavil na krku cucflek alebo máte modrinu na inom mieste, taktiež  neváhajte použiť zubnú pastu. Modriny sa rýchlejšie stratia . Tak tiež sa dá využiť na mozole alebo odtlaky, ale samozrejme nepuknuté.

3. Bielenie nechtov:
Ak si milé dámy rady skrášľujete  pravideľne svoje ruky, presnejšie svoje nechtíky ľakom, tak je viac ako isté, že práve preto sa vám sfarbujú do žlta. Aby nechtík znova žiaril a nebol zažltknutý, použite zubnú pastu. Pri tomto čistení si zaobstarajte nejakú kefočku alebo rovno zubnú kefku. Zaručene to funguje!

4. Pri bodnutí hmyzom:
Pokiaľ vás bodol hmyz alebo poštípal komár, tak si na poranené miesto natrite kúsok pasty. Zabráni svrbeniu a opuch by sa tým mal tiež zmenšiť.

5. Na liečenie herpesu:
Neviem, či aj vy patríte k tej časti ľudí, ktorím stačí zmena počasia, stres, vypätie, alebo priame slnko a hneď sa vám začne tvoriť herpes. Určite to nie je nič príjemne a pekné. Nielenže pôsobí nevábne, je potrebné ho liečiť aj z vnútra. Miesto vzniku herpesu je pokryté malými pupáčikmi naplnenými tekutinou, zubná pasta nám dopomôže toto miesto vysuť , a tým skôr vyhojiť. Na zasiahnutom mieste sa pekne vytvorí chrastička a tá časom zmizne, odpadne.  Avšak, pľuzgieriky si nikdy nepraskajte, aby ste si herpes nerozšírili na iné miesto.

 

6. Na čistenie panvice:
Pokiaľ používate hrnce a panvice zo zliatiny, museli ste sa stretnúť s nečistotou hrdze alebo zájdeného spodku od ohňa. Na špinavé miesto / povrch natrite zubnú pastu a počkajte 30 sekúnd, potom vezmite obrúsok alebo špongiu a utrite. S takou čistotou ste učite nerátali!

7. Zahmlené sklo:
Bežným problémom plaveckých okuliarov je ich časté zahmlievanie. Pokiaľ nechcete používať trik s „ napľutím“, tak radšej vyskúšajte zubnú pastu. S ľahkosťou vyrieši váš problém. Na prst si naneste malé množstvo zubnej pasty  a rozotrite z vnútornej strany, potom opláchnite vodou. Najlepšie je vziať si pastu bez nejakých drsnejších kúskov, čím jemnejšia, tým lepšia, skôr sa vyhnete škrabancom.

8. Odfarbovanie kožených vecí:
Aby sme obnovili zašlú slávu bielých vecí a prinavrátili im znova šmrc, tak na odfarbenie  a prinavrátenie farby použijeme pastu. Pokojne ju môžete použiť pri teniskách, či už gumenných alebo koženných. Pastu naneste na kefku, a potom ľahučko začnite čistiť špinavé miesta.

9. Pri upratovaní:
Ak aj vás trápi vodný kameň alebo zašlá farba chromových prvkov v domácnosti, aj tu zubná pasta ponúka riešenie. Vodovodné kohútiky, chrómove zábradlia, kohútiky, ľahko vyleštíte pastou. Znova sa budú lesknúť a žiariť. Taktiež sa môže stať, že máte doma malého kreatívca a jeho umenie sa objavuje na stenách. S voskovkami aj pastelkami si pasta ľahko poradí.

10. Odstránenie nepríjemného zápachu:
Pokiaľ vaše ruky prišli do kontaktu  s rybami alebo inými aromatickými potravinami ,alebo vecami, neváhajte a umyte si pomocu zubnej pasty. Avšak netreba ju zatracovať ani pri umývaní plastových vecí ako obedárikov a flašiek, zápach z predchádzajúcih nápojov a jedál zmizne.

Asi ste si nemysleli ako všelijako užitočne sa dá taká zubná pasta využiť. Uľahčite týmito jednoduchými trikmi  život aj vaších blízkych, tak ich zdieľajte ďalej!

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

zdroj: takprosto.cc bigstock.com

 

 

You Might Also Like