Život

Rodinný typ ženy nájdený na zoznamke.

Young couple in love sitting at couch at home. Smiling man holding red box with marriage engagement ring got up on his knee and make proposal to happy surprised emotional girlfriend. Marry me concept

U väčšiny mužov sa myšlienka na manželstvo objaví až potom, keď nájdu ideálneho človeka na založenie rodiny, žijú s ňou aspoň niekoľko mesiacov v jednom dome a ubezpečia sa, že je dôstojnou milenkou.

Len málo ľudí bude vedome hľadať manželku, a to dokonca aj v expresnom režime. Alebo možno márne? Čo keby ste sa pokúsili nájsť dokonalú manželku len za 1 mesiac? Dnes sa stretneme s 34-ročným podnikateľom z Petrohradu menom Sergej, ktorý sa rozhodol uskutočniť takýto experiment, a zistíme, či sa z takého dobrodružného triku môže stať šťastie.

NÁJDENIE MANŽELKY

Odkedy som začal podnikať, moji príbuzní ma obťažovali otázkami ohľadom sobáša. Ako, keďže som sa postavil na nohy, bolo by načase premýšľať o svojom životnom partnerovi.

Pre mňa je najlepšou manželkou moja milovaná. A vždy som veril, že láska sa nedá plánovať. Len si na to treba počkať …

Moja matka a otec odpovedali na moje úvahy, že každý blázon môže čakať, ale iba nie každý.

Kamaráti ma len neustále povzbudzovali. A raz jeden z nich navrhol, aby som uskutočnil experiment: nasledujúci mesiac sa každý deň stretával s novým dievčaťom. Rovnako ako, tak aspoň chápem, aké vnútorné vlastnosti by mala mať moja budúca manželka a čo mi nevyhovuje pri jednaní so ženou.

Toto podniknutie sa mi zdalo celkom zaujímavé, a tak som sa okamžite prihlásil na dve z najslávnejších zoznamovacích lokalít a začal študovať profily kandidátov.

Do mesiaca odpovedalo na moje pozvanie 42 dievčat. A iba 26 z nich sa mi nakoniec podarilo stretnúť. Nemôžem povedať, že každé rande bolo nejako špeciálne. Zakaždým, keď som stretol to alebo ono dievča, cítil som, že to nie je moja osoba. Každý dialóg sa začal rovnakými otázkami. Do 15. schôdzky som už o pár minút predvídal, o čo by moja dáma mala záujem.

Väčšina z tých, s ktorými som chodila na rande, sa pýtala iba na niektoré materiálne veci. Napríklad o tom, kde pracujem a či mám svoj vlastný domov. Chcel som povedať o svojich snoch a životných hodnotách. Iba nikto to nepotreboval …

Po 26. stretnutí som sa rozhodol experiment ukončiť, pretože som už bol dostatočne presvedčený, že mám pravdu. Napriek tomu by láska mala byť náhla. Nemôžeš ju prenasledovať. Musíte byť trpezliví a dôverovať osudu …

Myslíte si, že náš hrdina má vo svojom poslednom vyjadrení pravdu? Oplatí sa ísť s prúdom alebo sme sami tvorcami vlastného osudu a bolo by lepšie pokúsiť sa nájsť ten náš jediný?

You Might Also Like