Rady a nápady

Jej 9 ročný syn sa často bezdôvodne smial. Keď doktor videl výsledky jeho magnetickej rezonancie, nemohol uveriť tomu, čo našiel v jeho mozgu.

Neexistuje nič krajšie, ako smiech dieťaťa. Ukázalo sa, že niekedy to ale môže byť príznakom ochorenia. To bol prípad 9 ročného Justina Cho z Kalifornie.
Justin miluje futbal a zo všetkého najviac miluje … smiech. Rodičia si mysleli, že záchvaty smiechu sú proste súčasťou jeho veselej osobnosti. Prekvapilo ich však, že sa chlapec smial aj keď zaspával, alebo bol hrozne unavený …

Keď Justin znovu dostal záchvat smiechu, jeho rodičia ho vzali do nemocnice.

114927621251

Ukázalo sa, že nekontrolované záchvaty smiechu boli v skutočnosti … epileptické záchvaty! Jedná sa o veľmi vzácnu formou epilepsie zvanú gelolepsia.

214927621252

Naviac mu lekári objavili nádor na mozgu. Justin ho má pravdepodobne od narodenia. Rodičia s nebezpečnou operáciou nesúhlasili a … dobre urobili!

314927625133

Niekoľko rokov počkali, až lekári mohli nádor odstrániť aj bez otvárania lebky. Pomocou mikroskopických zariadenie sa cez malý otvor dostali k nádoru, kde ho s pomocou nahrievania odstránili.

Justin nemal žiaden epileptický záchvat už 6 mesiacov! Držíme mu palce, aby sa už nikdy nevrátili.414927625144

zdroj:youtube

 

You Might Also Like