Zaujímavosti

Umývať alebo neumývať vlasy pred farbením?

Aby ste si vlasy udržali a dlhšie nosili požadovanú farbu , musíte starostlivo postupovať podľa pokynov na obale farby. Tu uvádzame iba frázu „použiť na špinavé vlasy“, mnohí úplne správne ignorujú alebo rozumejú. Dnes prídeme na to, ako správne farbiť vlasy a v akej forme by mali byť vlasy pred aplikáciou produktu.

AKO SI FARBIŤ VLASY

Čím viac si prečítate informácie pred farbením, tým viac sa vám bude páčiť výsledok a kvalita vašich vlasov po ňom. Na webe je ale veľa nejednoznačných informácií. Aby ste pochopili napríklad to, či si musíte vlasy pred použitím farby umyť, musíte zvážiť niekoľko faktorov.

Najdôležitejšie je, aké farbivo použijete . Ak plánujete odtieň, ktorý je oveľa svetlejší ako ten váš, budete samozrejme používať rozjasňovače radu 10-12 . V takom prípade výrobca dôrazne odporúča použitie výrobku na špinavých vlasoch.

Avšak pojem „špinavé vlasy“ je pre každého z nás. Pokyny od výrobcu znamenajú presne zatuchnuté vlasy bez akejkoľvek úpravy účesu. Farbu je vhodné nanášať nie na čerstvo umyté vlasy, ale minimálne na druhý deň. Chránite tak svoju pokožku hlavy pred poškodením, ktoré môžu spôsobiť látky obsiahnuté v zložení.

Vo všetkých ostatných prípadoch je vhodné si pred farbením umyť hlavu. Najmä ak plánujete použiť profesionálnu farbu . Bude to oveľa lepšie fixované na mozgovú kôru a výsledok bude predvídateľnejší. Farba vydrží oveľa dlhšie.

Ako správne bieliť a tónovať vlasy

Vlasy si môžete odfarbiť iba deň alebo dva po umytí. Okrem toho je žiaduce pridať do prášku a oxidačného činidla ampulky HEC (chromoenergetický komplex) . Mierne zmiernia účinok oxidačného činidla. Pamätajte tiež, že je dôležité zvoliť správne percento oxidačného činidla. V žiadnom prípade by sa na zmenu farby nemali zvoliť oxidačné činidlá nad 6%. Čas, ktorý by mala zmes stráviť na vlasoch, nie je dlhší ako 20 minút .

Ale tónovanie vlasov by sa malo robiť iba na čistých vlasoch. Najmä ak zafarbujete pramene priamymi pigmentmi !

Samozrejme, každá osoba vám povie, že je najlepšie navštíviť salón, aby ste si vlasy zafarbili alebo zosvetlili pomocou vysokej kvality. V prípade pandémie však táto možnosť nie je k dispozícii všetkým. A existujú aj veľmi jednoduché škvrny. Napríklad ak chcete mierne zmeniť svoj prirodzený odtieň priamym farbivom. Aj odborníci tvrdia, že takéto experimenty sa dajú robiť aj doma!

You Might Also Like