Rady a nápady

Intenzívna farba vlasov bez chemického farbenia! Zbavila som sa vyšednutých prameňov a teraz sa ich zbavte aj vy

Melanín – špeciálny pigment, ktorý je zodpovedný za farbu našich vlasov. Je prítomný v tele každého človeka, ale v rôznych množstvách. Napríklad, čierne a tmavo hnedé vlasy majú viac melanínu než svetlo hnedé. Ako starneme, naše telo stráca schopnosť produkovať tento pigment, takže viacerých sa stretávame s problémom šedivými vlasmi po 40 rokoch.

Skoré šedivenie vlasov môže byť spôsobené takými faktormi: nedostatok vitamínov (B2, B3, B6, B12), stres, ochorenie štítnej žľazy, hormonálna nerovnováha a dedičnosti.

Preto, ak  sa stretávate s problémom sivých vlasov v ranom veku, mali by ste okamžite navštíviť lekára-trichologist na určenie príčiny ich vzhľadu. A máme pre vás recept na kondicionér na vlasy z čierneho čaju, ktorý pomôže zamaskovať šedivé vlasy. Je vhodný pre akúkoľvek farbu vlasov, takže sa nemusíte báť, keď ste blondína sfarbenia na tmavú farbu. Oplach dáva šedivým vlasom odtieň zlatej.

Ako sa zbaviť šedivých vlasov bez zafarbenia

ZLOŽENIE

  • 6 lyžíc čierneho čaju
  • 2 litre vriacej vody
  • 3 lyžice jablčného octu

PRÍPRAVA

V hrnci alebo sklenej nádobe uvariť čaj a necháme variť aspoň 5 minút.

Necháme mierne ochladnúť a precedíme.

Pridajte jablčného octu do čaju.

Pred praním, by ste si mali obliecť vhodné odevy, proti odolných škvŕn od čaju? Ihneď po umytí šampónom si vlasy, opláchnuť čajom vo veľkom.

Oplachovanie by malo byť po dobu 15-20 minút. Po zákroku, neoplachujte prírodný produkt a nesušte vlasy s uterákom. Skúste čo najviac ich stlačiť rukami a vysušte fénom. Tento postup musí byť vykonané zakaždým, keď si umývate hlavu. Počas dvoch týždňov si všimnete viditeľné výsledky!

zdroj:takprosto.cc

You Might Also Like