Život

Príbeh dcéry, ktorý chytí za srdce a nenechá ani jedno oko suché!

Existuje nespočetné množstvo príbehov o matke a dcéry vo svetovej literatúre. Niektoré z nich sú vtipné, iné sú podnetné na zamyslenie alebo smutné. Ale každý bude súhlasiť s tým, že tento vzťah je jedinečný a vždy vyvoláva emócie.

Bohužiaľ, všetko v živote nie je také ružové, ako by sme si priali, a sú situácie, kde dokonca musíme plakať.

O MAME A DCÉRE

V to mrazivé ráno obloha zošedla. Zdalo sa, že vôbec nie je slnko, len zvláštne sivé svetlo sotva ukazovalo niektoré obrysy blízkych objektov. Vietor iba zosilňoval chlad, zvyšoval pramienky snehu ostrého ako žiletka. Počasie nikdy nenapadlo, že sa bude mať lepšie .

Nadia sa vracala z trhu. Nikde neboli ľudia, takže nebolo možné predať aspoň niečo. Nosila tašky plné „mlieka“: tvaroh, syr, kyslá smotana. Bolo tam aj mlieko, ale stará suseda sľúbila, že si ho vyberie, ktorá si týchto pár litrov sama nemohla priniesť domov.

Po ceste domov si Nadežda spomenula na svoju matku, ktorá zomrela pred mesiacom. Do poslednej chvíle starká rada navštevovala svojich susedov, robila domáce práce a dokonca išla po vodu. A toto je pol kilometra tam aj späť!

Naďa mala vždy so svojou matkou zvláštny a dôveryhodný vzťah. Donedávna žili v jednej dedine, dá sa povedať, v susedných domoch. Boli sme neustále v kontakte a Nadia sa často delila o svoje myšlienky a skúsenosti. Požiadala o radu a finančne si pomohla, ako sa len dalo. Nadyine deti tiež milovali svoju babičku, pretože často sedávala s nimi, keď boli ich rodičia v práci alebo na poli.

Po smrti matky sa Nadežda v tomto ohľade stala oveľa ťažšou. Manžel odišiel pred denným svetlom do práce: bola v meste, takže otázka času bola veľmi akútna. Niekedy bolo možné požiadať susedov, aby sedeli s deťmi, niekedy nie. Napríklad babička, bez ohľadu na to, aké to mala ťažké, dokázala dieťa nakŕmiť, umyť a vyčesať, takže bolo všetko ešte viac-menej dobré.

Na druhý deň sa mojej matke snívalo o Nadyi. Usmievavá, bystrá. Tak, ako si to pamätala jej dcéra. Sen bol zvláštny: slnko, obloha je modrá a vôňa lipy. Matka Nadežde nič nepovedala, iba niečo ukázala bokom. Potom sa otočila a odišla. A na mieste, kde bola, vyrástol malý stromček. A trepotala na ňom šatka. Jej obľúbená šatka.

Prečo bol tento sen, Nadya nemohla pochopiť. A nebolo dosť času: autobus zastavil pri termináli a otvoril dvere. Prišiel. Teraz musíme niečo pripraviťť  a musíme pripraviť deti. Pobaľte si veci a odneste všetko do chodby, aby sa to nezhoršilo. Deň sa práve začal, ale sila odišla.

A večer prišiel môj manžel. Podľa vône to bolo jasné – jemné. Naďa si spočiatku myslela, že to nevydrží a urobí škandál. Ale potom, keď pochopila situáciu, dokonca sa rozveselila. Ukázalo sa, že manžel bol povýšený a teraz sa celá ich rodina musí presťahovať do mesta. Dajú dobrý byt, rekonštrukciu na náklady spoločnosti. Akú adresu? „Ach, nepamätám si.“ Pamätám si iba ulicu … Lipovaya, alebo čo? “

Ďakujem mami za obavy. Dúfam, že to bude teraz jednoduchšie . Nikdy na teba nezabudnem.

Pravdepodobne sa stane, že nás naši spriaznení duchovia sledujú a nejako sa snažia pomôcť. Nevieme, či je to možné, alebo je to iba náhoda, ale všetkým možným spôsobom prajeme ľuďom, ktorým je to blízke, aby nestrácali nádej a vždy spomínali na svojich blízkych.

You Might Also Like