Rady a nápady

S týmto kalendárom môžete získať bohatšiu úrodu! Vyhnete sa možným problémom s plodinami .

Zdravím vás, milovník záhradníctva a vynikajúcich prírodných produktov. Aby sme vám ešte uľahčili navigáciu v ktorý deň a akú prácu máte vykonať, predstavujeme Vám sejací kalendár 2021 po mesiacoch , konkrétne marec a apríl.

S týmto kalendárom môžete získať bohatšiu úrodu, vyhnúť sa možným problémom s plodinami a v zásade sa cítiť oveľa istejšie pri zemi. Početné pozitívne recenzie iba potvrdzujú praktickosť tejto metódy. Dúfame, že to pomôže aj Vám. Nižšie sa môžete oboznámiť so samotným kalendárom.

VÝSEVNÝ KALENDÁR 2021 MESIAC PO MESIACI

Marec

Na začiatok zvážte priaznivé dni tohto mesiaca.

9. marca : môžete pracovať na zemi, ošetrovať rastliny od škodcov, sadiť uhorky, feferónky a rôzne zelené.

11. – 12. marca : môžete sa venovať záhradníčeniu, ale neodporúča sa sadiť, spracovávať rastliny a stromy. Môžete sadiť zeleninu, okrasné a ovocné stromy.

13. – 14. marca : je nežiaduce zaoberať sa rezom, presádzaním a zberom. Môžete zasiať zeleninové plodiny.

17. – 18. marca : práce sú povolené na rastlinách, ktoré plodia na povrchu pôdy. Povolená je aj výsadba a sejba rastlín.

27. – 28. marca : Tieto dni sú najpriaznivejšie na výsadbu a siatie všetkej zeleniny a rôznych kvetinových rastlín. Transplantácia, potápanie a delenie hľúz sa neodporúča.

29. – 30. marca : najlepšie sadenie: melóny, tekvice, uhorky, reďkovky, rôzne druhy kapusty a feferónky. Výsev a opätovná výsadba sa neodporúčajú: korenie a bylinky.

Nepriaznivé marcové dni: 7., 8., 10., 19. – 21., 23. – 26. a 31. deň . V dnešnej dobe je vhodné zostať doma alebo robiť niečo iné.

Apríl

Najskôr zvážte dni, ktoré sú pre záhradné práce priaznivé .

6. apríla : v tento deň sa zaoberajú sejbou semien uhoriek, baklažánu, feferónky, petržlenu, kôpru. Namáčanie semien sa neodporúča.

7. – 8. apríla : Dá sa urobiť všetko okrem očkovania a postreku.

9. – 10. apríla : na sejbu je povolená zelenina a zelenina. Transplantácia nie je žiaduca, rovnako ako práca s hľuzami a cibuľovitou zeleninou.

14. apríla : Môžete vysievať zeleninu a okrasné plodiny. Transplantácia a práca s koreňmi sú zakázané.

18. – 19. apríla : je povolený výsev, presádzanie všetkých plodín a zelene. Nie je vhodné vykonávať rez, postrek a hnojenie.

23. – 24. apríla : neuvoľňujte, nepresádzajte a neponárajte sa. Všetky ostatné práce sú povolené.

25. – 27. apríla : Vysievajte, presádzajte melóny, vodné melóny, strukoviny, všetky druhy kapusty, reďkovky, feferónky, mätu a špenát.

28. – 29. apríla : v tento deň môžete používať pesticídy, ale nemusíte pracovať s hľuzami, bylinami a stromami. Všetky ostatné práce sú povolené.

Neutrálne dátumy apríla: 5. a 11. – 13 . Odporúčame Vám, aby ste sa riadili okolnosťami a počasím.

Nepriaznivé dni: 3-4, 15-17, 20-22 a 30 .

Na základe našich termínov a rád si teraz môžete naplánovať výlet na vidiek (ak sa tam nachádza vaša záhrada), určité práce týkajúce sa siatia, presádzania alebo iného spracovania rastlín. Budete môcť dosiahnuť zvýšené množstvo a kvalitu úrody. A nakoniec ušetríte veľa času a peňazí! Dúfame, že sme Vám pomohli.

You Might Also Like