Život

Prečo niektorí ľudia tak radi nosia masku?

Život sa delil na „pred“ a „po“. Je čas nosiť masky . Ak si pamätáte, mnohí boli podľa všetkého veľmi proti. To obmedzuje našu slobodu a všetok ten džez. Uplynulo však niekoľko mesiacov a niektorí si uvedomili, že maska ​​na tvár má určité výhody. Vo všeobecnosti sa v súvislosti s tým objavilo veľa nového.

ČAS NOSIŤ MASKY

Jeden z mojich kamarátov sa nemôže pochváliť vysokou socializáciou. Preto je zvykom, keď je večer mimo domova, úplne sám. Snaží sa neísť do obchodu, aby nestretol nejakých známych, vždy sa cíti trápne a zvláštne. Preto si s radosťou objednáva jedlo.

Stalo sa, že počas prvej karantény stratil prácu v banke, bol nútený zamestnať sa na voľnej nohe a hľadať si nové zamestnanie. A ak mu predtým nejaké stretnutia a rozhovory spôsobovali stres, potom s maskou na tvári zrazu dostal úroveň slobody , ktorú nikdy predtým nemal.

Teraz už nemusí myslieť na to, že sa v určitom okamihu trápne usmeje alebo premýšľa nad tým, či má fúzy rovno podrezané. Maska mu navyše umožňuje zostať na verejných miestach na nepoznanie, čomu sa predtým snažil vyhnúť. A všetko sa to začalo samotnými rozhovormi, kde prišiel v maske. Dúfajme, že po skončení pandémie to bude trendy.

Môžeme ho upokojiť, pretože napríklad v Číne ľudia nosia masky bez ohľadu na epidemiologickú situáciu. S najväčšou pravdepodobnosťou nás to isté čaká. Plusy sú tiež zrejmé. Majte neustálu potrebu vyzerať dobre . Pre mnohých to nie je najtriviálnejšia úloha.

Pri nosení masky sa nemusíte holiť, nemaľovať si pery a nepúdrovať si líca. Maska navyše skrýva skutočné emócie a pre povedzme čašníkov je to doslova spása. Vždy by sa mali usmievať, nech sa deje čokoľvek. Aj keď sa klient „mýli“.

Psychológovia to vysvetľujú takto. Počas nosenia masky môže človek relaxovať a nemusí byť komplexný so svojím vzhľadom. Preto istá maskovaná anonymita dáva pocit bezpečia. V skutočnosti, vizuálny kontakt so teraz vyrovnať, teraz si môžete vziať len do očí.

Ako žiť ďalej

Väčšina nosenia masky je však stále nepríjemná: okuliare okuliarov sa z nej môžu zahmlievať, pokožka môže byť podráždená, niekto sa naopak bojí nespoznať známych alebo priateľov. Napriek zjavným výhodám pre introvertov by ostatní ľudia stále radi videli výraz tváre, ktorý môže hrať v dialógu výlučnú úlohu.

Komunikácia s ostatnými môže navyše priniesť pocit uspokojenia , urobiť ľudí šťastnejšími. Aj introverti, aj keď sa im zdá, že komunikácia iba unavuje a dodáva stres. Tak či onak, ale socializácia je nevyhnutná a skôr alebo neskôr bude treba túto bariéru prekonať. Ale s maskou alebo bez masky je to už otázka času.

You Might Also Like