Zaujímavosti

8 anomálií na našej planéte, ktoré sa vedci snažia vysvetliť

Naša planéta je jedinečná. V každom kúte sveta je niečo neuveriteľné, čo prekvapí dokonca aj najsilnejších skeptikov.

Gravity Hills, India

Ak zaparkujete auto na úpätí kopca a umiestnite ho do neutrálnej polohy, začne sa pohybovať po kopci. Zdá sa, že existuje nejaká neviditeľná sila, ktorá ťahá auto nahor. Neexistuje žiadne definitívne vysvetlenie tohto javu, ale niektorí si myslia, že je to ilúzia vytvorená gravitáciou.

Dolmény ( Korea, Čína, India, Izrael, Šlandinávia, Rusko)

Obrovské staré kamenné dosky tvoriace akýsi „stôl“ sa nachádzajú na veľmi odlišných miestach našej planéty. Archeológovia ich považujú za hrobky starých kňazov. Niektoré ukazujú čas.

Eternal Flame vodopády, USA

Nezvyčajný vodopád vytvorený samotnou prírodou. Fenomén je vysvetlený malými prasklinami vyžarujúcimi zemný plyn. Niekedy plameň zhasne a musí sa znovu zapáliť. Niektorí ľudia veria, že kto obnoví plameň, bude požehnaný bohatstvom.

Hrad Frangokastello, Grécko

Kréta je známa len ako jediný zdokumentovaný časový zázrak na svete. Každý rok na konci mája prechádzajú ozbrojení  jazdci z kláštora Agios Charalambos do pevnosti Frangokastello. Tento fenomén sa pozoruje skoro ráno, keď je mesto tiché a vlhkosť vzduchu je vysoká a trvá to asi 10 minút. V minulosti sa nemecké vojsko, ktoré obsadilo túto krajinu, zo strachu zbláznilo a začalo strieľať na tento zázrak.

České katakomby, Česká republika

Legendy hovoria o zvukoch orgánu z českých katakomb. V roku 1996 ich pozorovali vedci. Podzemná chodba je hlboká 30 stôp a nie je tam žiadna miestnosť,do ktorej by sa zmestil tento hudobný nástroj. Jav tiež vyšetrili psychológovia na popretie teórie masovej halucinácie.

Kamenný les, Čína

Možno najväčší zázrak tejto krajiny. Kamenný les sa objavil pred viac ako 200 miliónmi rokov. Predtým tu bolo more, kde hrubé vrstvy vápenca tvorili obrovské konštrukcie. Tektonické pohyby vyformovali povrch kameňa.
V podzemnej časti lesa je jaskyňa Qifeng, miesto skutočného zázraku. Od augusta do novembra každých 30 minút podzemná rieka robí vír, ktorý trvá len niekoľko minút a potom sa rýchlo rozptýli.

Rieka piatich farieb, Kolumbia

Po väčšinu roka táto rieka vyzerá rovnako ako ktorákoľvek iná, ale v lete sa mení na viacfarebnú tapisériu. Unikátne buriny zdobia rieku v červenej, ružovej, modrej, zelenej a žltej farbe. Podľa povesti pod kaskádou vodopádov leží poklad La Mojany (Matka vody).

Blood Falls, Antarktída

Tento krvavo červený vodopád nezmrzne ani pri -10 ° C. Ľadovec je považovaný za jeden z najchladnejších, no s  tečúcou vodou. Skupina vedcov z Harvardskej univerzity dokázala, že „krvné jazero“ je obývané mikróbmi, ktoré spôsobujú tento neuveriteľný prírodný jav.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

zdroj:brightside.com

You Might Also Like