Zaujímavosti, Život

Rozhodnutie rodičov tohto malého dievčatka bolo veľmi radikálne. Pred dovŕšením prvého roku života jej museli dať amputovať nohu, teraz žiari šťastím

Dievčatko Penny zo Švédska trpela už ako malá veľmi vzácnou chorobou, ktorú sa jej lekári snažili zmierniť dlahami a všelijakými špeciálnymi cvičeniami no ani to nepomohlo. Táto choroba jej spôsobovala vážnu deformáciu nohy, a tak jej ju lekári museli amputovať.

Vzácna choroba nazývaná, ako Fibulárne hemimélia, s ktorou každý deň bojuje toto statočné a usmievavé dievčatko ju trápi už od narodenia. Malá Penny má už tri roky a od svojho prvého roku nosí protézu, ktorú si dokonca ladí s oblečením.

Keď penny dovŕšila jeden rok jej rodičia dostali na výber. Boli na výber dve možnosti, a to buď sa jej nôžka amputuje a bude fungovať s protézou alebo nebude môcť normálne chodiť a celý život ju budú trápiť rôzne cvičenia a dlahy, ktoré jej koniec koncov nepomôžu.

Jej rodičia pochopili, že musia urobiť toto vážne rozhodnutie a urobiť to, čo by bolo pre malú Penny najlepšie, a to nohu amputovať. Tak, ako lekári odporúčali. Dievčatko zvládlo amputáciu bez problémov a po tom, čo sa jej rany zahojili sa naučila fungovať s protézou.

Penny rozhodnutie rozhodne uľahčilo život, pretože dnes môže behať a chodiť ako každé iné dieťa. Nemá žiadne problémy a môže byť vzorom pre iné deti. Takže ak sa nabudúce budete zužovať kvôli svojim chybičkám krásy spomeňte si na túto malú bojovníčku

You Might Also Like