Zaujímavosti

Tajomstvo šialenej produktivity Elona Muska! Pravidlá, s ktorými to všetko môžeme dosiahnuť aj my samy

19. februára 2021 sa Elon Musk stal najbohatším človekom na svete. Úspešný podnikateľ, inžinier, zakladateľ spoločnosti SpaceX neprestáva udivovať ľudstvo svojimi bláznivými nápadmi a oživuje ich. Dnes sa nám myšlienka kolonizácie Marsu už nezdá nemožná. Elon Musk je známy svojou vytrvalosťou a tvrdou prácou. Jeho idoly označili Elona za blázna. Ale toto ho nezlomilo, ale prinútilo pracovať a dosahovať výsledky bez ohľadu na to, čo sa stalo. Vysoká produktivita miliardára je úžasná. Ako to však dosiahnuť a dosiahnuť výšky sám? Dnes vám povieme o pravidlách, ktoré podľa Elona Muska môžu zvýšiť efektivitu každého zamestnanca.

VYSOKÁ PRODUKTIVITA

V snahe dosiahnuť vysokú produktivitu podriadených si vedúci spoločnosti nevšimnú, ako robia kopu zbytočných gest. To, o čom hovorí Elon Musk, sa môže zdať nehorázne. Nezabúdajme však na to, čo táto osoba dokázala. Stojí za to počúvať jeho slová.

Stretnutia

Veľké stretnutia, na ktorých by sa teoreticky mali vyriešiť určité úlohy, sa stávajú stratou času. Ak stretnutia neprinášajú úžitok všetkým, nemá zmysel sa s nimi stretávať. Je potrebné, aby boli buď krátke, alebo dokonca odmietli veľké stretnutia.

Frekvencia stretnutí by mala byť primeraná. Zozbierajte tím s cieľom vyriešiť jeden konkrétny problém alebo veľmi urgentnú záležitosť. Po vyriešení tohto problému by sa mala znížiť frekvencia stretnutí.
Jedno stretnutie – jeden program. Na vyriešenie jedného prípadu je potrebné iba jedno stretnutie. Inak je to strata času. Elon Musk trvá na tom, aby zamestnanci prestali rozprávať hneď, ako si uvedomia, že nepridávajú na hodnote: „Opustiť schôdzku nie je neslušné, je neslušné zbytočne strácať čas niekým ,“ hovorí Elon Musk.

Odborná slovná zásoba

Elon Musk je za to, že všetci zamestnanci komunikujú v zrozumiteľnom jazyku. Nepoužívajte nejasné skratky alebo módne slová. To sťažuje komunikáciu: „Nechcem, aby ľudia museli študovať glosár, aby mohli pracovať v spoločnosti Tesla . 

Komunikácia v práci

Komunikácia pozdĺž prísnej vertikály kontroly spomaľuje pracovný tok. Komunikácia musí byť vykonaná po najkratšej ceste k splneniu zadaných úloh. Nie je potrebné trvať na komunikácii v prísnej hierarchii.

Všetky oddelenia musia byť prepojené. Ak chcete nájsť optimálne riešenie problému, musíte spolupracovať a vymývať im mozgy všetci. Každé z nich má svoju vlastnú pracovnú stratégiu a oddelenia na rôznych úrovniach sa môžu podeliť o svoje skúsenosti s ostatnými. Ak problém vyriešite v zvislej polohe riadenia, stratíte čas nečinným chatovaním a problém nevyriešite.

Hlúpe pravidlá

Kľúčom k úspechu je zdravý rozum. Každý vodca by si to mal pamätať. Existujú situácie, v ktorých je smiešne dodržiavať určité pravidlo spoločnosti. V takom prípade je lepšie toto pravidlo nepoužívať vôbec. Aby mohli podriadení pracovať produktívne, nemusíte do nich zasahovať.

Tu si Elon Musk myslí o produktivite. Niekedy sa jeho vyhlásenia môžu zdať domýšľavé, ale ak takáto schéma funguje, prečo nie? Povedzte nám v komentároch o vašom hlavnom pravidle, ktoré vám pomáha zostať produktívnym počas celého pracovného týždňa. Pekný deň.

You Might Also Like