Život

Jedlá sóda: Pomôže v chudnutí z brucha, stehien aj rúk

Hydrogénuhličitan sodný je nám dobre známy. Skôr ho môžeme poznať pod názvom jedlá sóda. Ide o viacúčelovú zložku, ktorá je netoxická, naopak je pre ľudské telo veľmi prospešná. Vedeli ste, že vaše obličky a pankreas tvorí materiál bikarbonát sodný, ktorý je zhodný s jedlou sódou, ktorú môžete kúpiť v obchodoch?

Zdravotné účinky

Vyššie spomenuté orgány tvoria hydrogénuhličitan sodný tak, že môže kontrolovať krv, pretože kyslá krv je hlavným vinníkom chronického zápalu a choroby. Hydrogénuhličitan sodný vyrába ľudské telo na neutralizáciu nadmerných kyselín, ktoré produkuje tráviaci a dýchací systém. V procese chudnutia je veľmi účinná jedlá sóda. Pre mnoho ľudí je práve chudnutie veľmi citlivý proces, pretože je to ťažké. Táto zložka vám môže pomôcť. Zbavíte sa nežiaducich kilogramov a to behom chvíle. Prinášame vám tri recepty, ktoré môžu pri chudnutí pomôcť.

Jedlá sóda s citrónovou alebo grapefruitovou šťavou

ingrediencie:
1 čajová lyžička sódy bikarbóny
½ šálky vody
½ šálky organické citrónovej alebo grapefruitovej šťavy

postup:
Vezmite jedlú sódu a vodu, dajte do pohára a miešajte, kým sa nerozpustí. Potom pridajte citrónovú alebo grapefruitovú šťavu. Dobre premiešajte. Tento nápoj popíjajte v dopoludňajších hodinách, odporúčame ihneď po prebudení. Ideálne na lačný žalúdok. Počkajte dvadsať minút a dajte si raňajky.

Jedlá sóda a jablčný ocot

ingrediencie:
1 šálku vody
½ lyžičky jedlej sódy
2 lyžice organického jablčného octu

postup:
Zmiešajte jedlú sódu s jablčným octom. Potom do tejto zmesi pridajte pohár vody a opäť premiešajte. Odporúčame konzumovať pred raňajkami a to na lačný žalúdok.

Jedlá sóda s ovocím

ingrediencie:
1 šálka organických jahôd
1 vetvička čerstvej mäty
2 organické citróny, čerstvo vylisované
2 šálky vody
½ lyžičky jedlej sódy

postup:
Vezmite všetky ingrediencie, zmiešajte ich a pridajte vodu. Opäť zmiešajte a je hotovo! Tento nápoj odporúčame piť pred raňajkami.

zdroj:healthiestalternative.com

You Might Also Like