Rodinné a domáce konflikty sa často odohrávajú na pozadí nevyriešenej bytovej otázky. V takýchto zložitých situáciách majú šancu iba tie najsilnejšie vzťahy medzi príbuznými úplne sa nezrútiť. Spravidla sa za takýchto okolností ocitnú mladé rodiny a ich príbuzní, ktorí sa musia spoločne vtesnať do malého životného priestoru. Budeme Vám zdieľať príbeh, ktorý iba potvrdzuje vyššie uvedené.
KONFLIKTY RODINY A DOMÁCNOSTI
So všetkými ľuďmi, ktorí sa stretli na mojej ceste, som sa vždy snažila žiť pokojne. Moja postava je tichá, pokojná, takže je pre mňa ťažké obhájiť názor. Nikdy som nemala nepríjemné situácie ani nespokojnosť v práci. Môj život sa však zmenil po svadbe môjho jediného syna.
Môj manžel zomrel pred desiatimi rokmi. Máme trojizbový byt, tak som súhlasila, že mladí budú po svadbe bývať u mňa. Myslela som si, že so svojou povahou nájdem spoločný jazyk so svojou nevestou.
Spočiatku to bolo. Olya sa správala potichu, na všetko sa pýtala, radila sa, pomáhala mi. Ale zároveň boli veci, ktoré urobila akosi nie zo srdca, ale iba z nevyhnutnosti. Preto som sa snažila viac zostať vo svojej izbe, aby som mladým neurobila hanbu.
Syn bol potešený, že sme sa stali priateľkami (ako veril). Čoskoro sa rozhodol minúť peniaze vyhradené na kúpu svojho bytu na auto . Aj keď som bola proti, stále ma presvedčil. Okrem toho na tom trvala aj nevesta, ktorá v tom čase už čakala dieťa. Navyše sa mi veľmi nepáčilo, že som si na to musela zobrať malú pôžičku.
Po narodení vnuka
Keď sa vnuk narodil, pôžička sa nielen nesplatila, ale musela som sa dostať aj do nových dlhov. Je to preto, že nevesta chcela najdrahší kočík a kúpila veľa detských vecí, ktoré dieťa nepotrebuje. Niektoré sa ešte nerozbalili. Uvedomila som si, že nemôžem robiť žiadne pripomienky, a preto som bola ticho.
Sme zase presvedčení, že každá mladá rodina by sa mala usilovať žiť oddelene od svojich rodičov . To je jediný spôsob, ako zachovať osobné hranice a zostať v dobrých vzťahoch s rodinou.