Zaujímavosti

Desíte sa ranného vstávania? 8 spôsobov, ako si ho spríjemniť

Život je hektický a nepredvídateľný. Počas dňa nie vždy máte kontrolu nad zmenami vo vašich plánoch, ale ráno môže byť len a len vaše. Tak si ho urobte, čo najpríjemnejšie.

Pripravili sme si pre vás niekoľko rád a tipov, ako si z vášho rána urobiť rituál, ktorý vás pozitívne naladí a pripraví na celý deň.

1. Pripravte sa už večer

Polovicu vášho rana strávite vyberaním správneho outfitu a uisťovaním sa, že ste si zbalili obed či desiatu. Ušetrite si toto hektické ranné pobehovanie a pripravte si všetko potrebné už predchádzajúci večer. Tým pádom si môžete ráno len obliecť, vziať jedlo a vyjsť z dverí pravou nohou.

2. Upravte si budíček

Nikto sa rád neprebúdza za hlasitého pípajúceho budíka. Skúste si na vašom budíku nastaviť nejakú príjemnejšiu melódiu (najlepšie niečo prírodného – spev vtáčikov, cikád ..). Alebo spite s roztiahnutými žalúziami a závesmi, aby vás ráno prebúdzalo ranné slnko.

3. V posteli sa natiahnite

Než vyleziete z postele, dajte si pár minút na to, aby ste sa poriadne pretiahli. Posaďte sa, natiahnite nohy a dajte pravú nohu cez ľavú. Prehnite sa cez vaše prekrížené nohy čo najďalej môžete a natiahnite pritom ruky, hlavu držte čo najbližšie k posteli. Vydržte v tejto pozícii desať sekúnd a dýchajte zhlboka. Potom urobte to isté, len prehoďte nohy – dajte ľavú cez pravú.

4. Relaxujte s malou dávkou meditácie

Ihneď po prebudení premýšľate, čo všetko vás počas dňa čaká? Namiesto toho sa párkrát zhlboka nadýchnite, pohodlne si sadnite a skúste meditovať. Pomôže vám to vyčistiť si hlavu a váš deň bude celkovo pokojnejší.

5. Na svoju rannú prípravu si dajte dostatok času

Aby ste sa ráno pripravili a skrášlili v pokoji, budete si musieť na to vynahradiť určitý čas, ale verte, že sa budete cítiť lepšie a pokojnejšie. Rozhodne je to lepšie, než sa narýchlo maľovať v električke či autobusu a riskovať tým vypichnutie oka 🙂

6. Sprchujte sa ráno

Niektorí ľudia sa radšej sprchujú večer, aby ráno ušetrili čas, ale pravdou je, že ranná sprcha v teplej vode pomáha uvoľniť stuhnuté svaly a pomôže vám cítiť sa svieži a plní sily. Vezmite si do sprchy nejaký citrusový sprchový gél, aby sa ranná sviežosť a prebudenie posunuli na maximum.

7. Vytvorte si vlastný ranný rituál

Pamätáte, ako váš otec sedával ráno pri stole so svojou obrovským šálkou kávy a čítaním novín? Áno, aj takáto rutina sa počíta. Skúste si urobiť tiež taký rituál a uvidíte, ako oveľa pohodovejšie pre vás rána budú.

8. Urobte niečo, čo vás inšpiruje

Vypočujte si rádio, pozrite sa na nejaké motivačné preslovy na youtube, alebo si opakujte vaše životné motto do tej doby, než sa ním budete riadiť na sto percent. Nemusí to byť nič zložité a nemusí to zabrať ani príliš času, ale niečo, čo vás uvedie do dobrej nálady a podporí vašu kreativitu. Uvidíte, že celý deň potom bude oveľa lepší!

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like