Zaujímavosti

Pozrite sa, aké tresty dostávajú ženy za neveru v rôznych krajinách sveta!

Vo všetkých dobách bolo cudzoložstvo považované za niečo neprípustného a odsúdeniahodné. V minulosti to bolo veľmi zložité, mohli za to odsúdiť človeka. Ale v dnešnej dobe sa nevera už nepovažuje za nejaký zločin. Dnešná spoločnosť sa s tým dokáže vyrovnať a svojimi pocitmi sa vyrovnať po svojom.

Ale sú krajiny, kde aj v dnešnej modernej dobe kruto trestajú neverníkmi a nevernica. A verte mi, nie je to vtip. Predkladáme vám výber krutých trestov za manželskú neveru, ktoré boli zaznamenané v rôznych dobách a praktizujú sa do dnes. Je potrebné poznamenať, že vo väčšine prípadoch ide o ženy.

Turecko
Ak sa preukázala nevera, so ženou sa zaobchádzalo dosť drsne: dali ju do vreca spolu s mačkou a bili reťazami, pričom sa snažili zasiahnuť zviera. Až do tej doby, kým žena nezomrela.

Kórea
Nevernicu prinútili piť ocot, kým sa nenafoukla ako bubon. Potom ju bili palicami, kým nezomrela.

Amerika
U niektorých kmeňov, ktoré žili kedysi v Amerike, nevernicu hodili k nohám vodcu, lámali jej kosti a rezali jej telo na kúsky. Potom ju celé spoločenstvo zjedlo.

Pakistan
V tejto krajine podľa práva šaría ženu, ktorá podviedla svojho manžela, odsúdili na trest smrti obesením.

Afrika
V Afrike sa nachádza malé kráľovstvo Luang, kde kedysi bolo zvykom neverného zhodiť z útesu do mora. Dnes takto trestajú ženy. Výsledok si viete domyslieť.

Siam
Nevernicu dali do špeciálneho zariadenia, upevnili ju a zavolali … slona. Je jasné, že po takomto stretnutí to žena neprežila.

Severná Barma
V tejto krajine dávajú ženám od detstva na krk špeciálne obruče až do dospelosti, kedy majú riadne vytiahnutý krk. V prípade nevery im tieto obruče odstránia a viete si predstaviť čo to urobí s deformovanými stavcami – zo žien sa stanú invalidky, v horšom prípade umierajú.

Afganistan
Prechodná vláda v krajine ustanovila morálnej políciu, ktorá konala za vlády Talibanu. Za neveru žena dostala 100 rán palicou a bola uväznená.

Nová Guinea
U Papuánci doteraz existujú kruté obyčaje týkajúce sa nevery. Tu popravujú milenca, ale ten pred popravou musí zjesť prst svojej milenky. Ak tam raz budete, pozrite sa na ruky žien.

Irán, SAE, Saudská Arábia, Sudán, Nigéria
Žena, usvedčená z nevery, je ukameňovaná (môže sa tak stať aj v prípade vyslovenia nedôvery). Od roku 1990 v Iráne existuje zákon, ktorý povoľuje usmrtiť nevernú ženu mužským príbuzným. A v každom prípade to bude manžel.

Chvalabohu, môžeme si s úľavou vydýchnuť, že nežijeme v týchto krajinách a v našich krásnych svetských krajinách tieto barbarské činy dávno potopili do zabudnutia.

Ale nezabúdajte na to, že aj u nás sú niektorí ľudia nevyspytateľní a nikdy nevieme, ako sa môžu v danej situácii zachovať. Takže udržujte rytmus a chráňte svojich blízkych. Veľa šťastia!

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like