Život

42-ročnej tehotnej žene oznámili, že čaká trojičky. Keď však začala rodiť, lekári neverili vlastným očiam

imberly a Craig Fugate boli šťastnými rodičmi 11-ročnej dcérky a neplánoval už mať žiadne ďalšie deti. Avšak len pár dní pred 42. narodeninami sa Kimberley dozvedela nečakanú správu – podľa lekárov bola tehotná.

Navyše budúca matka mala porodiť nie jednu alebo dve, ale naraz tri deti! Kimberly vo svojom veku takúto správu najprv považovala za vtip. Realita však bola celkom iná!

Vznik homozygotných trojčat je bežným fenoménom v prípade umelého oplodňovania. Avšak, Kimberly a Craig k tomu prišli prirodzenou cestou. Toto zistenie ale nebolo bodkou za ich prekvapeniami.

Keď nastal čas pôrodu, pri cisárskom reze sa prišlo na to, že budúca mamička pod srdcom nenosila tri deti, ale štyri! Takéto prípady sú skutočnou raritou. Aj napriek neuveriteľnej radosti mali pred sebou krušné chvíle, keďže životy ich dcér viseli doslova na vlásku.

Počas pobytu na novorodeneckej jednotke intenzívnej starostlivosti takmer niekoľkokrát zomreli. Ich rodičia mali čo robiť, aby sa nezbláznili z toľkého stresu a nervozity. Našťastie, drobčekovia prešli touto náročnou skúškou a dnes z nich rastú živé a zdravé deti.

Odišli z nemocnice a hoci starostlivosť o všetky štyri nie je vždy prechádzka ružovou záhradou, sú šťastní tak, ako to je. Svoje dcéry berú ako požehnanie zhora a stačil jeden rok, aby sa ich rodina zmenila na mnohodetnú. Bez ohľadu na to, aké ťažké to niekedy je, dievčatká by za nič na svete nevymenili.

Odborníci tvrdia, že k neočakávanému tehotenstvu mohlo dôjsť kvôli hormonálnemu nárastu pred nástupom menopauzy a zhodujú sa na tom, že 4 identické dcéry sú skutočne mimoriadnou raritou.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

 

You Might Also Like