Zaujímavosti, Život

3 pravdy o matkách, ktoré podstúpili cisársky rez a o ktorých mnoho ľudí ani nevie

Byť matkou nie je nikdy ľahká úloha. Prichádza s ňou zodpovednosť, úsilie a obrovské zmeny. To je dôvod, prečo chceme podporovať tie statočné ženy, ktoré to mali ešte o čosi ťažšie a podstúpili cisársky rez a hrdo nesú jazvu- svoje “znamenie šťastia.”

Pôrod cisárskym rezom vyžaduje obrovské množstvo odvahy a sily. Len žena a matka sa s tým môže vyrovnať hrdinským a obdivuhodným spôsobom. Tu sú 3 pravdy, ktoré poznajú iba ženy, ktoré podstúpili cisársky rez.

1. Sú dostatočne statočné na to, aby mohli čeliť následkom chirurgického zákrok

Možno si myslíte, že cisársky rez, tiež známy ako sekcia, je bežný zákrok, no to nie je pravda, pretože je považovaný za veľký náročný chirurgický výkon. Rovnako ako ostatné chirurgické operácie, aj cisársky rez nesie riziko pre matku i dieťa.

Okrem toho, je veľmi ťažké pre nastávajúceho otca alebo rodinných príslušníkov byť na operačnej sále počas pôrodu. Matky musia byť samé, bez možnosti podpory a istoty.

bozk

2. Nevedia, či je všetko v poriadku, kým neopustia operačná sálu

V týchto prípadoch sa riziko nekončí s narodením dieťaťa. Ako pri každej operácii, lekári nedokážu určiť, či všetko bolo úspešné, kým anestéza nevyprchá.

Navyše, je tam detail, o ktorom vie len málo ľudí. Počas sekcie je matka pri vedomí – necíti bolesť, ale cíti všetky pohyby, ku ktorým v nej dochádza. Je to nepríjemný, invazívny pocit a ak žena nie je o tom dopredu informovaná, môže to byť traumatizujúce.

tehot

3. Po cisárskom reze sa zotavujú ako naozajstné hrdinky

Keď sa narodí dieťa, svet matky sa točí okolo neho a matka vždy spĺňa jeho požiadavky bez otázok. To si vyžaduje predispozície, ktoré sú často vyčerpávajúce. Predstavte si, že robí všetko aj s bolesťou. Áno, s veľkou bolesťou a v nepohodlí, ktoré je nevyhnutnou súčasťou procesu zotavenia sa po operácii.

To z nich robí ešte silnejšie ženy, pretože takáto matka neraz prekročí prah bolesti a rozvíja vnútornú silu.

Bez ohľadu na to aké ťažké to je, vždy to robia s úsmevom a so všetkou lásky sveta. Aj napriek tomu je každá bezsenná minúta, každa vymenená plienka a každý plač úžasný.

Oceňujeme každú z týchto matiek, ktoré sú navždy poznačené jazvou, ktorá im umožňuje nikdy nezabudnúť jej symbol. Takže, milé matky, neste ten krásny symbol s hrdosťou. Neskrývajte to, nemamaskujte to, pretože nie každá žena má túto výsadu ju mať.

zdroj: brightside.me

You Might Also Like