Uncategorized, Zaujímavosti

Za rýchlym šírením COVID-19 stojí mnoho podmienok! Dr. Komarovský nám priblížil základy prevencie pre jeho šírením

Zdá sa, že svet podmienene súhlasil s jeho prítomnosťou a nám nezostáva nič iné, ako prijať tento nový vírus ako súčasť nášho života. Pravdepodobne, ako sme si kedysi zvykli na chrípku, zvykneme si aj na korónu. Pravdepodobne stojí za zamyslenie, aké opatrenia na prevenciu koronavírusu sú relevantné.

Vedci z celého sveta tvrdo pracujú na získanie účinnej vakcíny a možno aj veľmi „zlatej pilulky“, ktorá ochráni pred všetkými nešťastiami naraz. Na základe odporúčaní Dr. Komarovského Vám ponúkame preventívne opatrenia.

 

OPATRENIA NA PREVENCIU KORONAVÍRUSU

Hlavným a najjednoduchším spôsobom, ako sa nejako chrániť, je stále maska. Spomenuli sme tiež dychové cvičenia pre prípady, keď koruna skutočne predbehla. Ďalším dôležitým bodom je neprepadať panike. To tiež ovplyvňuje všeobecné blaho a schopnosť tela vyrovnať sa s ochorením.

Preventívne opatrenia

Neexistuje žiadna „zlatá pilulka“. Toto je odpoveď nielen na Dr. Komarovského. Všetci ľudia chcú dostať komplexné informácie o tom, aké lieky by sa mali brať práve teraz. Bohužiaľ, aj keď sú všetky nádeje vložené do vakcíny, neexistujú iné možnosti. Len si to vezmite.

V skutočnosti vyvoláva obavy iba zložitosť priebehu tejto horúčky a všetko, čo ste počuli o vitamínoch a zinku, ktoré v lekárňach cez deň nenájdete, v žiadnom prípade neznižuje pravdepodobnosť infekcie. Vitamíny môžu pomôcť z hľadiska komplikácií, do istej miery posilniť obranyschopnosť tela.

Čo by ste teda mali robiť?

Konštantná výmena vzduchu

Ak máte prechladnutie, sliznice sú suché, ste v miestnosti so suchým vzduchom, potom sú vytvorené všetky podmienky na množenie vírusu. Preto je prevencia jednoduchá: čerstvý a zvlhčený vzduch a veľa pitia, aby telo nepociťovalo nedostatok tekutín.

Ak sa ocitnete v miestnosti, kde je všetko upchaté a existuje niekto, kto by potenciálne mohol byť dopravcom, ak ste tam dlhšie ako pätnásť minút, potom v tomto prípade existuje len málo, čo vám môže pomôcť. Ešte raz: žiadne vitamíny a zinok nemôžu zachrániť. Stojí za to premýšľať o tom, ako zvlhčiť vzduch, to je prvá vec, ktorú musíte urobiť.

Ak nie je k dispozícii zvlhčovač, vložte aspoň nádoby s vodou, aby sa mohla odpariť, čo mierne zvýši percento vlhkosti. A celkový stav tela, sliznice nosa a úst. Až potom sa môžete oprieť o rôzne podporné lieky. Je nevyhnutné poradiť sa s lekárom o všetkých otázkach, bez svojvôle a zbytočnej iniciatívy.
Opatrenia na prevenciu koronavírusov sa neustále dopĺňajú a rozširujú, určite vás budeme priebežne informovať. Ak máte svoje vlastné efektívne tipy a postrehy, určite o nich napíšte do komentárov.

You Might Also Like