Život

Vyhrala 2-nasobný boj s rakovinou, ktorú jej diagnostikovali, keď bola dieťa. Teraz sa vratila na to isté miesto.

Samotné vyslovenie tejto choroby naháňa zimomriavky a strach. O to viac ,pokiaľ ste si ňou sami prešli alebo niekto blízsky z rodiny, viete koľko strachu prináša. Montana Brownová, dnes 24- ročná slečna si preskákala túto chorobou rovno dvakrát. Ešte ako maličkej jej diagnostikovali rakovinu spojivového tkaniva, je to ojedinelá forma.

Ako dieťa , Montana porazila rakovinu dvakrát. Prvýkrát vo veku len 2 roky  a potom sa jej znovu vrátila ako 15- ročnej. Počas tejto dlhej cesty snívala , že keď vyrastie, bude z nej sestrička na pediatrii. V ten týždeň, počas Childhood Cancer Awareness Month sa Montane naplno splnil sen, že sa vráti späť na pomoc deťom a pripojí sa do tímu sestričiek v špecializovanom rakovinovom centre AFLAC v Atlante.

Boj nad rakovinou sa jej podarilo vyhrať aj druhykrát . Nebolo to ľahké, nápor na psychiku, pobyt v nemocnici . Našťastie toto všetko, čo videla navôkol a sama na vlastnej koži zažila,  ju motivovalo, aby sama začala pomáhať deťom s rovnakým osudom. Rozhodla sa, že bude zdravotná sestra.

„ V nemocnici sa o mňa sestřičky vždy pekne starali, chápali moje potreby a súcitili. Ich správanie, láska a podpora mi najviac pomohli v týchto ťažkých časoch a za zo im vďačí aj moja rodina.“ Porozpravala svoje pocity pre ABC. „Pochopila som, že chcem aby sa aj môj život uberal takým istým smerom a aby som mohla aj ja ďalej rozdávať lásku, starostlivosť a všetko, čo im môže pomôcť.“

Z malej Montany vyrástla krásna slečna, ktorá pracuje ako zdravotná sestra a práve preto, čo ju v živte postretlo a zasiahlo, môže ďalej pomáhať onkologickým detským pacientom. Dodáva radosť a nádej deťom, ktoré stále bojujú o svoj život.  Práve ona mienila byť tou osobou, ktorá vie čo prežívajú tie deti, pretože tu bola a aj bude.

„Ani vo sne by mi nenapadlo, že raz ako 24ročná si splním svoj ďaleký sen a vrátim sa späť do tejto nemocnice a nie ako pacient ,ale ten, čo pomáha pacientom. Veľmi sa z toho teším  a som ohromená, že som pod vedením takejto organizácie.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj: facebook.com / correiobraziliense.com.br

You Might Also Like